Čo všetko treba vedieť pri zmene sídla spoločnosti?

Čo všetko treba vedieť pri zmene sídla spoločnosti?

Zmena sídla nie je úplne jednoduchou záležitosťou, pokiaľ má dodržať všetky legislatívne podmienky.

17.04.2024 | Global Office s.r.o. | www.globaloffice.sk

Ak sa spoločnosť rozhodne zmeniť doterajšie sídlo svojej spoločnosti, je s tým spojených niekoľko krokov, ktoré musí dodržať.  Hoci nejde o tak zložitý proces, treba si dávať pozor na isté veci, ktoré pri zmene sídla spoločnosti treba dodržať. Čo je najdôležitejšie pre každú firmu, všetky úkony vykonávané pri zmene sídla spoločnosti, musia byť legislatívne platné.

 

Ako zmeniť sídlo spoločnosti?

 

V prvom rade netreba zabúdať, že sídlo každej spoločnosti je už zapísané v Obchodnom registri, kde pri novom sídle musí dôjsť k zmene zápisu. Ak sa rozhodnete napríklad pre virtuálne sídlo pre vašu firmu, musíte požiadať Obchodný register o prepis adresy sídla spoločnosti.

 

Dôležité náležitosti rozhodnutia o zmene sídla

 

Veľmi dôležitým je preukázať sa nájomnou zmluvou a súhlasom so zriadením sídla od majiteľa nehnuteľnosti, ktorý vlastní priestory na danej adrese. Pre kompletnosť postupov sa predkladá aj list vlastníctva.

 

Jedno z riešení virtuálne registračné sídlo

 

Ako jedna z možností pre podnikateľov sa ponúka aj zriadenie virtuálneho sídla. Keďže okrem klasického sídla spoločnosti legislatíva SR umožňuje aj tzv. virtuálne sídlo spoločnosti, pre mnohé firmy je to ideálna možnosť ako za nízke náklady vykonávať podnikateľskú činnosť.

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o zmene sídla spoločnosti, zriadení virtuálnej poštovej adresy spoločnosti, právnych a administratívnych službách spojených so zakladaním s.r.o. a inými službami ideálnymi pre slovenské aj zahraničné,  vznikajúce aj fungujúce spoločnosti na slovenskom trhu, navštívte stránky www.globaloffice.sk.

Global Office s.r.o. - Registračné virtuálne sídlo a adresa
 

Hodnotenie

Čo všetko treba vedieť pri zmene sídla spoločnosti?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma