Divočina, rozprávka a oáza v raji.

Divočina, rozprávka a oáza v raji.

Zaujímavé miesta a tipy na letné ubytovanie

02.06.2017 | cotadoo s.r.o. | www.ubytujsa.sk

Kde? V národnom parku Slovenský raj. Skalné steny tu miestami dosahujú výšku 300 metrov. Adrenalínový náročný a nezabudnuteľný prechod divočinou umožňujú kovové mostíky, rebríky, lávky, reťaze a stúpačky. Medzi najnavštevovanejšie lokality raja patrí Prielom Hornádu. Po niekoľkých mesiacoch zimnej prestávky je opäť povolené aj regulované splavovanie jeho kaňonu. 12 km dlhá vodná cesta prechádza atraktívnym územím z Hrabušíc do Čingova. Splavovanie je povolené pre jedno alebo dvojmiestne kanoe a kajaky, no počet lodí je obmedzený na 70 denne. Registrovať sa na splav je potrebné minimálne jeden deň vopred.

 

Rozprávkový pohľad zhora na Prielom Hornádu a tiež dolinu Bieleho potoka a Tatry sa naskytá z Tomášovského výhľadu. Tento skalný obor vyčnieva nad okolitou krajinou vo výške 146 metrov.

 

Pre turistov dychtivých spoznávať ďalšie nádherné a divoké lokalitky raja bude od 15.6.2017 sprístupnená roklina Kyseľ formou ferraty. Ferrata je cesta v horách, ktorá by bez kovových pomôcok ako sú stúpačky, premostenia, rebríky a fixné laná bola pre turistov bez horolezeckého vybavenia len ťažko priechodná. Povinnou výbavou na zdolanie rokliny Kyseľ je ferratový set.

 

Na križovatke jedinečných, atraktívnych turistických trás na Kláštorisko, k východisku do Ferraty Kyseľ (4,5 km), len 200 m nad vstupom do Prielomu Hornádu a 800 m od vstupu do rokliny Suchá Belá vás prichýli Rekreačné stredisko TURISTICKÝ RAJ, ubytovanie Slovenský raj.Zapožičajú vám ferratové sety a mapy, zakúpite tu vstupenky aj poistenie do ferraty.  Ponúknu vám aj sprievodcovské služby a poradia, ako sa nestratiť v množstve trás a chodníkov, ktoré budete mať na dosah ruky. Ubytovaní budete v oáze pokoja pre telo a dušu, za hranicou národného parku, v tichom lesnom prostredí bez tranzitnej dopravy, so živicami prevoňaným čistým vzduchom. Na troch nekrytých ohniskách si opečiete slaninku či špekačky, v kuchynkách si sami navaríte, či prihrejete donesené jedlá. Vlastná stredisková kuchyňa zasýti aj najväčších hladošov. Stredisko je vhodné pre rodiny, skupiny, školské výlety, detské tábory, športové a hobby kluby, firemné zážitkové podujatia. Komu je málo adrenalínu v raji, môže si so skúseným inštruktorom vyskúšať skalolezectvo s nácvikom prežitia v divočine. 

 

Chcete preskúmať zákutia Slovenského raja a po túre radšej uprednostníte komfort klimatizovaného apartmánu s príjemným posedením v kaviarni? Pohodlie vám poskytne ubytovanie Spišská Nová Ves, Penzión Renesance.   

 

Penzión Stefani Smižany, ubytovanie Spiš, je dobre dostupný na hlavnom ťahu medzi trasou Poprad – Košice. Okrem služieb horského vodcu vám zabezpečia jazdu na koňoch, vyhliadkové lety, zľavu na vstup do Aquacity Poprad, prepravu 9-miestnymi autami, požičajú horské bicykle. Počas letných večerov si môžete posedieť na terase s ohniskom a vychutnať špeciality šéfkuchára. Vitajte v raji.

 

To všetko a ešte viac vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou. Tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalý letný relax na Slovensku!

Nádvorie areálu Rekreačného strediska TURISTICKÝ RAJ, Hrabušice
Chata ZRUB a hlavná budova Rekreačné stredisko TURISTICKÝ RAJ

Hodnotenie

Divočina, rozprávka a oáza v raji.
Hodnotenie 4.96 z 5
Počet hlasov 23
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma