Drevené brikety: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Drevené brikety: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Drevené brikety sú označované len tými najlepšími superlatívmi.

26.07.2019 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Kurivo budúcnosti, ktoré je ekologické a hodí sa na vykurovanie domácností. Také, ktoré ani veľa nestojí, je pohodlné a neškodí životnému prostrediu. Aj brikety sa ale môžu z hľadiska svojich vlastností líšiť. Čo by ste mali o briketách vedieť predtým, ako si ich zakúpite?

 

Aké druhy brikiet poznáme?

 

Z hľadiska materiálu na trhu nájdete rôzne druhy brikiet od papierových až po agrobrikety. Najčastejšie sa stretnete s briketami z dreva. Tie sú vyrábané z drevených pilín, odpadového materiálu z drevospracujúceho priemyslu. Piliny sú lisované strojmi. Je na ne aplikovaný vysoký tlak a teplota a vznikajú z nich brikety rôznych tvarov a veľkostí.

Poznáme brikety z tvrdých drevín, buku a dubu. Ide o brikety klasické, ktoré horia približne 4 hodiny. Obsahujú málo vody a horia rovnomerne. Ak neviete, po akom druhu brikiet siahnuť, pretože s nimi nemáte žiadne skúsenosti, klasické brikety sú pre vás tou správnou voľbou.

Na trhu nájdete tiež turbo brikety s dierou uprostred. Vzduchový kanálik dodáva tomuto typu drevených brikiet špeciálnu vlastnosť  - dokážu produkovať teplo rýchlejšie, aj z toho je odvodený ich názov. Brikety horia kratšie ako klasické a hodia sa do interiérov alebo v situáciách, kedy potrebujete miestnosti nahriať rýchlejšie.

Samozrejme siahnuť môžete aj po briketách, ktoré obsahujú mäkké a tvrdé dreviny a poskytnú vám tak kombináciu tých najlepších vlastností.

 

Ako spoznáte kvalitné brikety?

 

Kvalitné brikety spoznáte jednoducho. Musia byť zlisované bez akýchkoľvek chemických prímesí a lepidiel. Ďalším dôležitým parametrom je vlhkosť brikety, ktorá by mala byť nízka. Vlhké brikety zle horia, dechtujú a zanechávajú veľa popola.

 

A čo kôrové brikety? Na čo sú dobré?

 

Brikety čiernej farby, ktoré nie sú vyrobené z pilín dreva, ale z kôry. Špeciálne brikety sú nazývané tiež nočnými briketami a to z toho dôvodu, že ich môžete používať práve v noci. Horia totiž 8 až 10 hodín a vy si teda nemusíte robiť starosti s dokladaním.

 

Hodnotenie

Drevené brikety: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma