Mäkké a štýlové koberce, ktoré zmenia vašu domácnosť

Mäkké a štýlové koberce, ktoré zmenia vašu domácnosť

Koberce sú unikátnym kúskom a mnohým domácnostiam slúžia ako estetický doplnok.

29.07.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Koberce podľa materiálov

 

Koberce sa delia na syntetické a prírodné. Prírodné koberce sú o poznanie drahšie a náročnejšie na údržbu. Sú príjemnejšie na dotyk, kvalitnejšie a majú dlhšiu životnosť. Na druhej strane ale nie sú vhodnou alternatívou pre alergikov.

Ak hľadáte koberec v nižšej cenovej hladine a v širšej škále farebných prevedení, ideálnou voľnou je koberec zo syntetických materiálov.

 

Koberce podľa dizajnu

 

Kusový koberec do obývačky vám poslúži tiež ako skvelý doplnok. Môžete ho zladiť s dekoráciami v miestnosti -  s vankúšmi alebo spomienkovými predmetmi. Ak je vaša obývačka zariadená v modernom duchu, a uprednostňujete skôr striedmejšie farby, koberec v extravagantných odtieňoch bude s ostatným zariadením dotvárať zaujímavý kontrast.

 

Ako si vybrať farbu koberca?

 

Koberec dokáže zmeniť atmosféru v celej miestnosti. Či už pôjde o meraný koberec alebo ten kusový, v prvom rade si zodpovedzte, akú funkciu by mal plniť. Pokiaľ hľadáte praktický kúsok, stavte na tmavšie farby, ktoré zakryjú škvrny a iné nečistoty. Na svetlých kobercoch budú síce škvrny viditeľnejšie, avšak ich výhodou je, že si nemusíte robiť starosti s údržbou. Bežné nečistoty ako napríklad prach na kobercoch svetlých odtieňov nie je tak vidieť.

 

Typ kusového koberca – dlhý alebo krátky vlas?

 

Koberce s dlhším vlasom sú príjemnejšie na došľap aj dotyk. A hoci je ich príjemná textúra lákadlom, do frekventovaných miestností ich nekupujte. Sú totiž náročné na čistenie a údržbu. Do obývačky, chodby a kuchyne voľte koberce s krátkym vlasom. Dlhý vlas je vhodnou voľbou, ak premýšľate nad kobercom do spálne alebo kúpeľne.

Vyberte si taký koberec, ktorý bude vyhovovať aj zostave vašej domácnosti. K malým deťom vyberajte tmavšie farby, alergici ocenia koberce z antialergických materiálov a vy zas koberec, s ktorými nebudete mať zbytočné starosti.

Hodnotenie

Mäkké a štýlové koberce, ktoré zmenia vašu domácnosť
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma