Je tetovanie problémom pri hľadaní práce?

Je tetovanie problémom pri hľadaní práce?

Spájali sa s kriminalitou a nečestnou minulosťou a boli spoločnosťou celkovo zavrhované a netolerované.

22.06.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

História tetovania

 

Pôvodne sa tetovania rozšíril z ďalekého východu. V Japonsku, Číne a na Filipínach boli veľmi bežné. Neskôr však upadli do zabudnutia. 

 

Tetovanie na pracovisku

 

Mnohí zamestnávatelia majú dodnes  predsudky voči tetovaniu. Považujú tetovanie za prejav neprofesionality zamestnanca, najmä ak je viditeľné. 

 

Zamestnávateľovi niekedy tetovania prekážajú a môžu ovplyvniť výsledok rozhodnutia pri pracovnom pohovore, namiesto toho, aby sa zameriaval na vzdelanie alebo pracovné skúsenosti zamestnanca.

 

Zamestnanci musia často tetovania skrývať, či už pracujú vo verejnej správe, zdravotníctve alebo v iných odvetviach. Vidíme, že aj dnes pretrvávajú pozostatky histórie, ktoré mnohým pracovníkom znemožňujú získať zamestnanie alebo sa v ňom udržať a to len vďaka predsudkom z tetovaní.

 

Tolerancia voči tetovaniu

 

Tetovanie v súčasnej dobe vyjadruje formu umenia, naše náboženské presvedčenie alebo nejakú myšlienku, ktorá pre nás má osobný význam. 

 

Predsudky týkajúce sa tetovania budú trvať ešte niekoľko generácií, kým úplne nezmiznú zo spoločenského a zamestnaneckého povedomia.

 

V závere môžeme konštatovať: "Nesúď knihu podľa obalu." Tetovanie automaticky neznamená, že niekto predstavuje hrozbu alebo bude zlým pracovníkom. Práve naopak, spôsob, ako sa prezentujeme, je vecou osobnej individuality. Pokiaľ sú však tetovania nevhodného charakteru, nemali by sme ich tolerovať v žiadnom ohľade. 

Hodnotenie

Je tetovanie problémom pri hľadaní práce?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma