Jednoduchý návod na ekologickú domácnosť

Jednoduchý návod na ekologickú domácnosť

O ochrane životného prostredia ste toho už zrejme dosť počuli. Stačí zmeniť niekoľko zvykov a pomôcť môžete aj vy

10.06.2019 | Hi Promotion s.r.o. | ekomall.sk

Nenakupujme, čo nám netreba

 

Veci, ktoré nepotrebujeme, sa hromadia v skriniach či iných úložných priestoroch v domácnosti. Keby sme sa nad každým produktom, ktorý sa chystáme kúpiť zamysleli a položili si otázku, či ho skutočne potrebujeme, eliminovali by sme nielen zbytočný odpad, ale v konečnom dôsledku prispeli k nižšej výrobe v celej ekonomike.

 

Nekupujte igelitové tašky

 

Kúpte si textilnú tašku, do ktorej budete odteraz baliť všetky nákupy. Textilné tašky majú mnoho výhod - udržia aj ťažší nákup a môžete ich používať dlhodobo. Stačí ich sem-tam hodiť do práčky.

 

Začnite s recykláciou

 

Neignorujte recyklovanie a vytrieďte si doma rôzne koše na odpad, na sklo, papier, plast a oblečenie. Nie je to až tak náročné.

 

Šetrite zdroje

 

Keď si umývate zuby, zatiahnite vodovodný kohútik. Takisto sa snažte šetriť vodou pri sprchovaní. Ani elektrina nie je zadarmo a jej výroba značne zaťažuje životné prostredie, preto ňou neplytvajte.

 

Na vykurovanie využite brikety

 

Briketami ušetríte životné prostredie až dvojnásobne (vyrábajú sa totiž z "odpadu" a ich spaľovanie nezaťaží vzduch). Drevené brikety sú tiež ľahko skladovateľné a manipulovateľné. Odpadnú vám starosti s drevom, nemusíte ich nijako pripravovať pred použitím. Brikety sa nakupujú v paletách, vďaka ktorým ušetríte kopu miesta. Určite vás poteší správa, že aj popol z brikiet a peliet nevyjde navnivoč. Môžete ho použiť ako prírodné hnojivo.

Brikety sa hodia do krbov, kotlov aj pecí, zatiaľ čo pelety môžete použiť v kotloch a krboch s automatickým alebo poloautomatickým podávaním.

Brikety sa tiež môžu pýšiť vysokou výhrevnosťou a dĺžkou horenia - siahnuť môžete i po nočných briketách, ktoré vám udržia v dome teplo aj počas spánku - tie sú vyrábané z čistenej kôry.

Hodnotenie

Jednoduchý návod na ekologickú domácnosť
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma