JUST IN TIME  alebo JIT logistika

JUST IN TIME alebo JIT logistika

Ddokonale koordinovaná logistika plná benefitov

29.11.2022 | Focus Logistics s.r.o. | www.focuslogistics.sk

Ak má akýkoľvek biznis dokonale fungovať, na slovíčko „nedá sa“ veľmi rýchlo zabudnite a definitívne si ho vyškrtnite zo svojho slovníka. Je predsa viac ako zrejmé, že dnes môže prosperovať a napredovať len dokonale flexibilná firma, ktorá sa veľmi aktívne dokáže  prispôsobovať požiadavkám trhu a samozrejme aj požiadavkám svojich klientov. A presne tieto princípy platia aj v logistike, kde je skvelým príkladom dokonale flexibilného fungovania práve JIT logistika či tzv. JUST IN TIME princíp, čo v preklade znamená „práve včas“. Čo presne tento pojem v logistike znamená a ako JIT logistika funguje? Prečítajte si v článku.

 

Ako vlastne JIT logistika funguje?

 

Minimalizovanie nákladov a maximálne zvýšenie ziskov - to je pre každý biznis kľúčové. V prípade logistiky je práve princíp JUST IN TIME dokonalým vzorcom pre takúto optimalizáciu výdajov. JIT logistika funguje na princípe skladových zásob šitých presne na mieru podľa potrieb a dopytu, bez zbytočného mrhania tovarom, či už ide o elektroniku, kozmetiku, oblečenie či potravinový sortiment. Pri potravinách, vzhľadom na obmedzenú dobu trvanlivosti produktov, to platí dvojnásobne. Sklady naplnené tovarom v optimálnom množstve znamenajú značnú úsporu, keďže sa naskladní iba také množstvo tovaru, aké odberateľ momentálne požaduje. Tým pádom sa nevytvárajú nadbytočné skladové zásoby, ktoré môžu podľahnúť skaze či jednoducho „vyjsť z módy“, čo by znamenalo nemalé finančné straty.

 

Aké benefity ešte princíp JUST IN TIME prináša?

 

Pri správne koordinovanom fungovaní je princíp JUST IN TIME (teda sklady plnené práve včas a v presne požadovanom množstve) veľkým prínosom nielen z hľadiska financií, ale aj celkovej flexibility a konkurencieschopnosti na trhu. Okrem toho prináša benefity aj čo sa týka odpadového hospodárstva, a to najmä z ekologického hľadiska. Keďže minimalizovaním odpadu je JIT logistika ohľaduplná aj voči životnému prostrediu. Dôležitým krokom k získaniu všetkých týchto benefitov je však v prvom rade výber správnej a spoľahlivej logistickej firmy, ktorá vám pomôže JIT logistiku realizovať tým, že vždy váš náklad doručí spoľahlivo a načas. Obojstranná serióznosť je v tomto prípade naozaj nevyhnutná.

 

Hodnotenie

JUST IN TIME alebo JIT logistika
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma