Kam umiestniť v dome krb?

Kam umiestniť v dome krb?

Rozhodli ste sa pre kúpu krbu a neviete kam ho umiestniť?

30.06.2021 | PoctiveSEO | http:/totema.cz

Vďaka širokej škále možností krbov je možné ich inštalovať prakticky do každého vnútorného alebo vonkajšieho priestoru. Aký efektívny bude váš krb, však bude do značnej miery závisieť od jeho umiestnenia.

 

Kde umiestniť krb?

 

Ak uvažujete o praktickosti, umiestniť krb vy ste mali do najpoužívanejšej miestnosti v dome (okrem kuchyne). To je zvyčajne obývačka. Ale chcete krb využiť skôr ako doplnok alebo bytovú dekoráciu, najlepším miestom bude pravdepodobne spálňa, kancelária, alebo hosťovská izba.

 

Umiestnenie krbu podľa feng šuej?

 

Podľa feng šuej by sa mal krb umiestniť na juh, pretože juh sa spája s ohňom. Vhodnou stranou je aj severovýchod. Krb, teda oheň je podľa tejto filozofie významným elementom atmosféry, ktorý ľudí zbližuje. Práve z tohto dôvodu by sa mal inštalovať v najobývanejšej miestnosti. Udržujte ho v čistote, pretože ak sa o krb nebudete dostatočne starať, bude špinavý, dobrú energiu pravdepodobne vyžarovať nebude.

 

Čo by ste mali zohľadniť pri umiestnení krbu

 

Druh krbu ( elektrický krb, luxusný krb na mieru, bio krb a podobne)

Zateplenie budovy

Miestnosť

Postavenie krbu

Dobrý výhľad na oheň - aj z bezpečnostných dôvodov

Začlenenie a zladenie krbu do interiéru

Sila alebo dosah tepla z krbu

 

Vedeli ste, že...

...niektorí ľudia si nainštalujú svoje krby v záhrade? Krb umiestnený v exteriéri slúži skôr ako dekorácia a pre príjemnú atmosféru.

 

Výber z množstva krbov či už na základe jeho tvaru, funkcií, či zabezpečenia je veľký. Pri výbere krbu by ste preto skôr mali dať prednosť jeho praktičnosti, efektívnosti a vhodnému umiestneniu vo vašej miestnosti, ako pred nepraktickým a hlavne krátkodobým ohúrením vašich známych či iných hostí vo vašom príbytku.

 

Tip na záver

 

Akokoľvek sa rozhodnete, krb by ste mali umiestniť tam, aby bol centrom pozornosti, no zároveň plnil svoju funkciu čo najlepšie.

 

Obrázok od Rebecca Varney z Pixabay
Obrázok od Andy Giraud z Pixabay
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma