Kuchyňa ako srdce domova

Kuchyňa ako srdce domova

Ako si zariadiť miestnosť, v ktorej trávime väčšinu času?

20.08.2020 | parfumylacno s.r.o | www.mdum.cz

Keď sa povie slovo kuchyňa, veľa ľudí si predstaví srdce domova. Je to miesto, kde trávime väčšinu času, a je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti.

 

Rozmiestnenie a plánovanie kuchyne.

 

Pri stavbe domu je preto výber kuchynského plánu kľúčový. Minimálne pre ženskú časť domácnosti. To, či je naša kuchyňa nielen praktická, ale aj vzhľadovo estetická vie vyčarovať tú správnu atmosféru celého priestoru.

 

Dôležitosť kuchynskej linky.

 

Samotné plánovanie by sa malo začať kuchynskou linkou. Výber tvaru kuchynskej linky závisí od veľkosti plochy, ktorú máme pri plánovaní k dispozícií. Či už bude kuchyňa vytvorená ako osobitná miestnosť, alebo bude prepojená s jedálňou, nesmieme zabudnúť, že aj malý priestor dokáže byť pri správnom naplánovaní priestranný a využitý na maximum.

 

Ako na úložný priestor?

 

Vytvoriť  čo najviac úložného priestoru je najdôležitejšie práve pri menších miestnostiach. Čo sa týka veľkosti priestoru, dokážeme ho opticky zväčšiť minimálne správne zvolenými farbami na stenách. Platí známe pravidlo, že kreativite sa medze nekladú. Ostrovček alebo barový pult? Skvelá možnosť ako vytvoriť útulný priestor.

 

Vzhľad a štýl kuchynskej linky.

 

Okrem tvaru kuchynskej linky by sme si mali dobre premyslieť aj jej vzhľad. V dnešnej dobe vieme nájsť nespočetne veľa štýlov a druhov kuchynských liniek, je na nás ako si ich nakombinujeme podľa svojho gusta. Či už je to minimalistická kuchyňa plná svetla, kuchyňa v škandinávskom štýle, farebná retro kuchyňa, industriálna kuchyňa alebo kuchyňa dnes moderného vidieku s nádychom prírodných materiálov - niekto si do kuchyne rád zvolí ratanový nábytok, ratanové lavičky či stoličky.

 

Rozmiestnenie spotrebičov.

 

Dôležitou časťou plánovania je rozmiestnenie spotrebičov, vzácnych pomocníkov ktoré v kuchyni hrajú hlavnú úlohu. Okrem funkcie máme možnosť vybrať si aj z esteticky doplňujúcich sa spotrebičov, ktorých tvar a farbu si vieme ľahko zladiť s kuchynskou linkou a celkovým priestorom. Dôležitý faktor zohráva aj vhodné osvetlenie či doplnky, ktoré dokážu doladiť finálny výsledok.

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma