Maturita prichádza

Maturita prichádza

Už sa chystáš na vysokú školu?

27.01.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Stredoškoláci sa už pomaly musia rozhodovať, ktorá vysoká škola by pre nich bola naj. Patríš medzi nerozhodné typy? Bude to škola alebo práca? Je úplne normálne ak si chceš vziať rok či dva pauzu od školy a oboznámiť sa s pravidelnou prácou. Tí, čo sa cítia na začiatok nového štúdia na vysokej škole by mali vedieť, ako si dobre vybrať.

 

Navštív DOD

Každá vysoká, rovnako ako stredné školy, usporadúva Deň otvorených dverí, kde sa môžeš oboznámiť s prostredím, prípadne s profesormi a so svojimi budúcimi spolužiakmi. Pozorne si prezri dátumy, kedy fakulty otvárajú. Niektoré vysoké školy majú všetky dokopy, niektoré majú samostatne.

 

Nič nenechaj na poslednú chvíľu

Je fajn vyhradiť si nejaký čas na to, aby si sa rozhodol či na vysokú naozaj chceš ísť. Nie je celkom správne rozmyslieť si to na poslednú chvíľu a zisťovať podrobnosti o škole posledný deň. To isté sa týka aj vhodnej fakulty.

 

Lokalita

Nesústreď sa iba na to, kde sa škola nachádza. Ide o tvoje vzdelanie a nové poznania, v tomto prípade nemôžeš prihliadať iba na to, kde sa budeš nachádzať. Pokiaľ vieš o tom, že tá škola je dobrá a bude ti plne vyhovovať je jedno kde je.

 

Povrchná zaujatosť

Páčilo sa ti na DOD? Budeš mať cool spolužiakov? Pravda je taká, že vysoká škola nepozostáva iba z toho, či je pekná alebo sú tam dobrí ľudia. O škole, čo sa ti páči si môžeš prečítať mnoho recenzii, prípadne môžeš kontaktovať absolventov, ktorí ti radi povedia, ako sa na škole študovalo. Určite na školu nenastupuj iba preto, že tam je tvoja najlepšia kamarátka.

 

Je to tvoje rozhodnutie

Vysoká škola je čisto na tebe. Neriaď sa svojimi terajšími kamarátmi alebo frajerom. Na svojich úspechoch budeš pracovať sám. Rodičia môžu byť veľkým vzorom, pravdepodobne aj pri výbere vysokej školy, ty však nemusíš byť doktor, pokiaľ je aj tvoj otec. Vysoká ťa musí baviť, aby si bol schopný naplno ju zvládať a vychutnávať si ju.

 

Financie

Napriek tomu, že je vysoká škola na Slovensku zadarmo, neznamená to, že na svoje štúdium neminieš nič. Študentský život potrebuje mať tiež nejaké svoje štandardy. Za niečo musíš byť na internáte, jesť a kupovať si pomôcky. Veľa študentov pracuje počas vysokej školy, aby si mohli dožičiť aj niečo naviac.

 

Preštudovanie odboru

Čo vie veľa začínajúcich študentov najviac dostať je to, že narazia na realitu. Ich študijný odbor nie je presne to, čo čakali, čo bude. Preto je najlepšie oboznámiť sa s odborom, čo najpodrobnejšie.

 

Ešte stále nevieš, ktorá vysoká škola by bola presne tá pre teba? Ak nie si rozhodnutý, skús to prebrať so svojím študijným poradcom.

Hodnotenie

Maturita prichádza
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma