Medzinárodná preprava tovaru

Medzinárodná preprava tovaru

Medzinárodná preprava tovaru nemusí byť vôbec komplikovaná, ak zvolíte toho správneho prepravcu

31.10.2022 | Focus Logistics s.r.o. | www.focuslogistics.sk

Už len slovné spojenie medzinárodná preprava tovaru sa môže zdať na prvý dojem ako niečo náročné a komplikované z hľadiska realizácie. Od vybavenia všetkých potrebných náležitostí a formalít, až po samotnú prepravu. V skutočnosti to tak ale vôbec nemusí byť.

 

Najlepším riešením je vybrať správneho, seriózneho prepravcu. Ten by mal zabezpečiť nielen samotnú medzinárodnú prepravu tovaru, ale mal by vás zastúpiť aj v množstve formalít, ktoré bude potrebné vybaviť, ako je napr. colná deklarácia. Ak je teda medzinárodná preprava tovaru (či už zo Slovenska do zahraničia alebo naopak) dôležitá, prejdime si spoločne niekoľko základných krokov správneho výberu prepravnej firmy.

 

Medzinárodná preprava tovaru - dôležitá je komunikácia a individuálny prístup

 

Pri výbere vhodného prepravcu dbajte na to, aby jeho špecializáciou bola práve medzinárodná preprava tovaru. Veľa vám napovie už aj priebeh samotnej komunikácie. Komunikácia by mala prebiehať seriózne, s veľkou mierou flexibility a individuálneho prístupu. Jednoducho, s ochotou pristúpiť k dohode, ktorá bude viesť k spokojnosti na oboch stranách.

 

Dôležité však je, aby plnenie dohodnutých náležitostí a termínov bolo aj naozaj reálne uskutočniteľné. Vyberte si preto vždy prepravcu, ktorý je pripravený prebrať zodpovednosť za bezpečné doručenie vášho tovaru a poskytuje garancie na dodržiavanie dohodnutých termínov.

 

Veľmi žiadaným benefitom sú aj doplnkové služby, ako je napríklad využitie skladových priestorov, poradenstvo či colná deklarácia a jej komplexné vybavenie. Ideálne je nájsť prepravcu, ktorý dokáže poskytnúť riešenia šité presne na mieru, čo sa môže pozitívne prejaviť aj na konečnej cene za prepravu tovaru.

 

Preprava tovaru - cena môže byť tiež rozhodujúcim kritériom výberu

 

Nie je nič nezvyčajné, že dôležitým kritériom výberu tovaru či služby je aj cena, ktorú zaplatíte. Preto treba byť zvlášť opatrný pri neprimerane nízkej cene prepravy tovaru bez opodstatnenia. Neraz sa za takouto prehnane nízkou cenou skrývajú len ďalšie dodatočné poplatky. To, čo môže výrazne ovplyvniť cenu medzinárodnej prepravy tovaru smerom nadol, je seriózny prepravca, ktorý ponúka rozvoz na pravidelných linkách s možnosťou spojenia prepravy viacerých menších zásielok od niekoľkých odosielateľov súčasne.

 

Hodnotenie

Medzinárodná preprava tovaru
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma