Prepravné spoločnosti

Prepravné spoločnosti

Akých chýb sa najčastejšie dopúšťajú prepravné spoločnosti a podľa čoho si vyberať tú správnu?

31.10.2022 | Focus Logistics s.r.o. | www.focuslogistics.sk

Preprava je dnes, pre väčšinu z nás, veľmi podstatnou súčasťou života. Každý z nás sa už predsa ocitol na mieste doručovateľa alebo prijímateľa. Avšak preprava tovaru je náročnejšia činnosť, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, a tak, ako takmer pri všetkom, aj pri preprave tovaru rozhoduje každý jeden detail.

 

Čo by teda mali spĺňať kvalitné prepravné spoločnosti, podľa čoho si ich vyberať a akých najčastejších chýb sa prepravcovia dopúšťajú? Na to sa dnes spolu pozrieme.

 

Niekoľko chýb, ktorých sa prepravcovia dopúšťajú, a na ktoré si treba dávať pozor

 

PREPRAVÍME TO RÝCHLO A HOTOVO – Všetky kvalitné a skúsené prepravné spoločnosti musia mať správny prístup a byť si vedomé svojej zodpovednosti za každý jeden tovar, ktorý prepravujú. V prípade, že je napríklad tovar poškodený vinou prepravnej spoločnosti, je ich povinnosťou zodpovedne sa postarať o riešenie situácie. Práca prepravnej spoločnosti nekončí iba doručením balíka. Preto si dávajte pozor na prepravcov, ktorí vám hneď pri najmenšom probléme radšej nedvíhajú telefón.

 

UŠETRÍME NA POISTENÍ - Na rozdiel od obyčajného osobného auta v premávke, prepravné spoločnosti prevážajú hodnotnejší tovar, ktorý im len tak hocijaká poisťovňa nepreplatí. Takýto tovar za stovky, možno tisícky eur nemožno brať na ľahkú váhu a poistenie netreba zanedbať.

 

JE JEDNO, AKO TOVAR PREPRAVÍME -  Ďalším kľúčovým faktorom v preprave tovaru je správna organizácia nákladného priestoru. Najpoužívanejším spôsobom je stále paletové ukladanie tovaru. Vyskytuje sa však aj tovar, pri ktorom sa prevoz na palete nedá uskutočniť, preto by kvalitní prepravcovia mali byť na túto situáciu pripravení a vedieť sa rýchlo prispôsobiť.

 

Viem na prvý pohľad spoznať spoľahlivé prepravné spoločnosti?

 

V prvom rade sa pozriete na to, aké prepravné služby prepravcovia ponúkajú. Nachádza sa medzi nimi všetko to, čo od prepravnej spoločnosti očakávate? Ponúkajú napríklad expresnú prepravu, zbernú službu či colnú deklaráciu?

 

Ďalšou pomôckou pre potencionálnych zákazníkov prepravnej spoločnosti by mali byť verejne dostupné objektívne recenzie klientov. Takisto samozrejmosťou každej prepravnej spoločnosti by mal byť aj rýchly reakčný čas a s tým spojený zákaznícky servis. A v neposlednom rade si dôveryhodnosť prepravcu vieme veľmi rýchlo overiť aj na základe toho, či mu robí problém sa zákazníkovi prispôsobiť a nájsť vhodné riešenie.

 

Hodnotenie

Prepravné spoločnosti
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma