Medzinárodná preprava Turecko – Slovensko

Medzinárodná preprava Turecko – Slovensko

Odpovedáme na najčastejšie otázky (II. časť)

21.07.2022 | Focus Logistics s.r.o. | www.focuslogistics.sk

V prvej časti článku sme sa zamerali primárne na to, ako funguje expresná preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne). Dnes sa pozrieme na ďalšie možnosti, ktoré prepravné spoločnosti ponúkajú, a tými sú FTL a LTL preprava tovaru.

 

FTL preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne)

 

Čo si mám predstaviť pod pojmom FTL preprava tovaru? Celovozová FTL preprava (full-truck-load) je spôsob prepravy, pri ktorom máte k dispozícii celý ložný priestor kamiónu. FTL medzinárodná preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne) prebieha tak, že prepravná spoločnosť príde k vám, naloží váš náklad a následne ho odvezie na miesto určenia bez prekládky na termináli.

 

Aké sú jej výhody a nevýhody?

Výhoda FTL prepravy spočíva v tom, že máte k dispozícii celý ložný priestor kamiónu iba pre váš náklad. Keďže v kamióne nie sú žiadne iné zásielky, s nákladom sa počas prepravy manipuluje úplne minimálne (zväčša iba pri nakládke a vykládke) a tým pádom sa výrazne znižuje riziko jeho poškodenia. Taktiež, keďže kamión ide priamo z bodu A do bodu B, znižuje sa aj riziko časových sklzov. FTL preprava tovaru je spravidla lacnejšia než express doprava, no treba rátať s tým, že trvá dlhšie.

 

Pre koho je FTL preprava tovaru vhodná?

FTL preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne) je vhodná pre spoločnosti, ktoré nekladú dôraz na expresnú prepravu a zároveň majú náklad dostatočne veľký na to, aby využili celý ložný priestor kamiónu. V opačnom prípade môže byť takáto preprava neefektívna.

 

LTL preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne)

 

Čo si mám predstaviť pod pojmom LTL preprava tovaru? Čiastočná LTL preprava (less-than-truckload) je spôsob prepravy, ktorý funguje na princípe zbernej služby. To znamená, že prepravca zoskupí viacero malých zásielok do väčších celkov a následne ich prepravuje na svojich pravidelných trasách.

 

Aké sú jej výhody a nevýhody?

LTL preprava tovaru z Turecka na Slovensku je výhodná najmä z finančného hľadiska, keďže pri nej neplatíte za celý kamión, ale iba za svoju časť nákladu. Tiež ide o ekologickejšie riešenie než posielať na cesty poloprázdne kamióny. Nevýhoda spočíva vo vyššom riziku poškodenia tovaru, pretože sa pri preprave veľa manipuluje s nákladom, prípadne môže dôjsť k časovým sklzom kvôli nakládkam a vykládkam zásielok od iných odosielateľov.

 

Pre koho je LTL preprava tovaru vhodná?

Ak ste menšia firma, ktorá nepotrebuje k preprave svojho tovaru celý kamión a zároveň nie je pre vás nutnosťou expresné doručenie, LTL preprava tovaru je pre vás ideálnym riešením.

 

Máte záujem o expresnú, FTL alebo LTL prepravu tovaru z/do Turecka? Kontaktujte našu firmu Focus Logistics a my vám radi pripravíme cenovú ponuku na mieru.

Hodnotenie

Medzinárodná preprava Turecko – Slovensko
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma