Metal na Slovensku stále žije

Metal na Slovensku stále žije

Metal na Slovensku ešte neumiera. Dôkazom sú aj All Against Nothing a ich nový album Vítam ťa v tme

29.06.2021 | Ing. Peter Balko - kníhkupectvo Aura | www.auraknihy.sk

O tom, že Punk is not dead sme sa presvedčili už dávnejšie a dôkazom sú aj rôzne koncertné podujatia a festivaly, ktoré sa na Slovensku uskutočňujú.

 

Medzi najväčšie patrí asi Punkáči deťom, ktorý sa uskutoční po dlhej koncertnej pauze aj toto leto.

 

Možno ako kedysi Punk is not dead môžeme teraz tvrdiť podobne aj o metalovej hudbe na Slovensku. Veľa ľudí tvrdí, že metal je už na ústupe a dnešná generácia ho už nepočúva ako kedysi, že ostal zabudnutý niekde v 90-tych rokoch.

 

Ale tento mýtus sa dá veľmi jednoducho vyvrátiť počtom albumov, ktoré boli v rokoch 2019-2021 vydané a to či už na Slovensku, v jeho susedných krajinách alebo celkovo.

 

Dnes prinášama novinku Slovenskej severskej kapely All Against Nothing z Kysúc a Oravy a ich album s názvom Vítam ťa v tme.

 

Prečo práve Vítam ťa v tme?

 

K tomu by možno mohla poskytnúť odpoveď skladba s názvom V tme, ktorá je navodením atmosféry celého albumu a kapela k tomuto singu vydala aj videoklip, ktorý má byť predprípravou na to, čo Vás na albume Vítam ťa v tme čaká.

 

"V Tme je skladba, ktorá pre nás zosobňuje podstatu albumu. Preto sme si ju zvolili ako singel. Počas celej doby tvorby albumu sme nemali jasne definovanú víziu ani koncept. Keďže doba tvorby sa rozpína medzi piatimi rokmi a zachytáva nás v rôznych náladách a obdobiach, bolo by nelogické obmedziť sa. Nakoniec to dopadlo tak, že koncept sa vytvoril sám a je presne o tom, čím sme počas tých dlhých piatich rokov žili. Aj keď názov albumu vyznieva možno trocha depresívne, je paradoxne o nádeji a odhodlaní bojovať. Hudobne sme ostali verní melodickej forme metalu, ktorú sa snažíme robiť čo najviac rozmanitú. "

 

(Tomáš + Peter AAN)

 

Ich nový album je odpoveďou na novú zostavu, ktorá sa postupne formovala od roku 2016, kedy z kapely odchádza jeden z pôvodných zakladateľov a kapela sa tak musela pretransformovať a zohrať v novej zostave. Túto zostavu chceli odprezentovať formou nového albumu, ktorý je druhý v poradí. Ich debut s názvom Falošná sloboda vydali symbolicky 17.11.2015 ešte v pôvodnej zostave.

 

Celú tvorbu All Against Nothing nájdete na Spotify, či ich youtube kanály, kapelu môžete podporiť aj kúpou CD:

Cena za 1 CD - 12,99 €

Zaslaním sumy 12.99 € na IBAN: SK46 8360 5207 0042 0471 3342

Do popisu prevodu (do správy) uviesť: meno, priezvisko, ulicu, číslo domu, mesto/obec, PSČ, tel. číslo, počet ks

 

All Against Nothing - Vítam ťa v tme
All Against Nothing

Hodnotenie

Metal na Slovensku stále žije
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma