Výhody používania látkových plienok

Výhody používania látkových plienok

Každá mama sa pred narodením dieťaťa stretne s mnohými dilemami a medzi ne rozhodne patrí aj výber plienok, ktoré bude jej dieťa

22.06.2021 | PoctiveSEO | www.plenkybobanek.cz

Pri slovnom spojení látkové plienky si takmer každý predstaví denno-denné pranie, sušenie, žehlenie, skladanie, nevraviac o nepríjemnom prekvapku, ktoré sa v každej pred opraním skrýva. Nie je to však len o tom. Látkové plienky majú mnohé výhody, vďaka ktorým často predčia aj tie jednorazové. Poďme sa na to pozrieť.

 

Na začiatok je dôležité si uvedomiť, že látkové plienky sa od nášho detstva výrazne zmenili. Celý proces práce s nimi je oveľa jednoduchší a ich vzhľad výrazne krajší, ako tomu bolo kedysi. Dnes sa dokonca vyrábajú aj špeciálne plienky, ktoré sú vhodné pre predčasne narodené deti a ich špeciálne potreby.

 

Podstatné je mať po ruke vždy dve vrstvy, a to nepriepustnú na povrchu a absorpčnú, ktorá vstrebáva všetky tekutiny. Vďaka ich spojeniu je dieťa v suchu a zároveň vrchné oblečenie ostáva čisté. Aby ste pri praní plienok nemuseli prísť do kontaktu s tými najhoršími nečistotami, je vhodné používať separačné plienky, ktoré oddeľujú vlhkosť a nečistoty od plienky. Tie po použití stačí vyhodiť. 

 

Z používania látkových plienok sa teší príroda aj peňaženka. Jedno dieťa totiž dokáže vyprodukovať za prvé dva roky svojho života až viac ako tonu ťažko rozložiteľného odpadu. Aj keď to porovnáme s tým, že pri látkových plienka treba viac prať, tak ide stále o väčšiu záťaž pre životné prostredie.

 

Rovnako výhodnejšie je to v aj z hľadiska financií. Látkové plienky totiž stačí kúpiť raz a potom používať pokojne aj u viacerých detí. Samozrejme, treba pripočítať aj cenu za pranie, no stále je to výhodnejšie.

 

Bez ohľadu na financie či životné prostredie, najdôležitejšie je zdravie našich detí. A v tom majú navrch práve látkové plienky. Tie totiž v porovnaní s jednorazovými neobsahujú žiadne toxické chemikálie a nespôsobujú deťom vyrážky či iné zdravotné nepríjemnosti.

Fotka od PublicDomainPictures z Pixabay
Fotka od PublicDomainPictures z Pixabay

Hodnotenie

Výhody používania látkových plienok
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma