Návrat do školy môže študentom spôsobovať stres

Návrat do školy môže študentom spôsobovať stres

Ako sa s ním vysporiadaš?

10.08.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Chodiť do školy a popritom aj pracovať? Je úplne v poriadku si priznať, že potrebuješ pomoc so stresom. Ak si dodnes nemal odvahu si to priznať, je potrebné sa to naučiť. Ísť od problému k problému je najväčšia chyba akú robíš. Stres totiž môže mať krátkodobý i dlhodobý dopad na tvoje psychické zdravie, vecí i ľudí okolo teba. 

 

Spoznaj svoju hranicu 

Mladí ľudia sa učia byť zodpovední, ambiciózni a priebojní, navyše i vzdelaní a súčasne finančne nezávislí. Veľa z nich však zabúda na oddych a vnímanie hlasu svojho tela a psychiky. Ak vnímaš, že stres, nervozita, netrpezlivosť pomaly ale isto preberajú kontrolu nad tvojimi rozhodnutiami i výkonom, je treba pribrzdiť.

 

Ako sa vysporiadať s ťažkými stresovými situáciami

 

Porozprávaj sa s niekým blízkym 

Občas pre redukciu stresu v tele pomáha vyrozprávať sa. Mať niekoho komu môžeš porozprávať o svojich trápeniach alebo nových výzvach, v ktorých si si ešte neistý, je naozaj úžasné. Pokiaľ si však myslíš, že nijakí takýto človek v tvojom živote nie je, tak môžeš požiadať napríklad o psychológa. 

 

Zisti, čo ťa trápi

Problém nemusí byť iba jeden. Môže naň nadväzovať 5 ďalších. Občas je dobré dopriať si čas a popremýšľať, čo by sme v svojom živote chceli zmeniť a naopak nechať tak, ako je. Možno prídeš na úplne nové nápady.

 

Odpočívaj

Áno, väčšina ľudí si myslí, že keď dlho pracuje a odrazu vytiahne mobil a začne chatovať s priateľmi, tak toto je relax. Nie je to pravda. Po práci, si doma ľahni na posteľ, zastri si závesy a zavri oči. 

 

Čo ťa baví?

Už si našiel čo ťa baví? Pretože aj obyčajný koníček ťa môže chrániť pred nahromadeným stresom. Čítanie kníh, písanie básní, maľovanie alebo keramika, šitie a pod. to všetko ťa môže na hodiny vytrhnúť z reality, poskytnúť kreatívnu zónu a ešte ťa aj zbaví stresu.

 

Nezabúdaj na rozcvičku

Je dobré cvičiť, pretože nepomáha iba našej fyzičke, ale i hlave. Určite viete, že pri cvičení sa okrem iného vyplavuje i mnoho dopamínu, čo nás vnútorne uspokojuje a cítime sa sami zo seba dobre. Preto, ak sa cítiš zle, alebo už nemáš silu čokoľvek urobiť, kľudne sa obleč a choď si zabehať. 

 

Hodnotenie

Návrat do školy môže študentom spôsobovať stres
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma