Neverte mýtom: vyrazte na golf, bude vás baviť!

Neverte mýtom: vyrazte na golf, bude vás baviť!

Máloktorý šport sprevádza toľko mýtov, ako práve golf a často tak zbytočne odradí tých, ktorým by mohol prinášať radosť.

25.11.2019 | Hi Promotion s.r.o. | digitalgolf.sk

Golf u nás stále nie je tak moc rozšírený ako trebárs v zámorí a možno aj preto ho sprevádza mnoho fám a mýtov. Obľúbenosť tohto športu stále stúpa, golfové palice si razia cestu aj do českých domácností a rôzne názory pomaly ustupujú do úzadia. Aké najčastejšie mýty tento šport sprevádza?

 

Je pre bohatých manažérov

 

Na golfe naozaj často stretnete rôznych manažérov a podnikateľov, ale rozhodne nie preto, že by bol golf extrémne drahý a nikto iný si ho nemohol dovoliť. Je to skôr preto, že pokojné prostredie aj hra umožňujú konverzáciu, čo napríklad futbal alebo hokej nie. Rovnako tak sa pri hre rozprávajú pary alebo priatelia. Ceny za návštevu sa líšia podľa jednotlivých ihrísk, ale pohybujú sa v rozumných sumách desiatich až sto korún. V porovnaní s lyžovaním alebo tenisom sú tak ceny celkom nízke.

 

Drahé vybavenie

 

Opäť ďalší z mýtov, ktorý nemusí byť pravdivý. Aj golfové vybavenie zoženiete za rozumné sumy, celý set palíc vrátane bagu vás nebude stáť ani štyristo eur. Možno na prvý pohľad vysoká suma, ale opäť stačí len porovnať s cenou nových lyží alebo snowboardu a topánok. Navyše vám výbava vydrží na dlhé roky, nie je potreba ju každý rok meniť a kupovať komplet všetko nové.

 

Hra pre jedného

 

Možno aj médiá môžu za to, že bežná predstava je jeden golfista uprostred pustiny, ktorý strieľa golfové loptičky do jamky na prvý pokus a inak nikde nikto. Golf je ale skvelá zábava pre celú rodinu a to aj vďaka hendikepovému systému hodnotenia. To umožňuje, aby proti sebe rovnocenne súperili hráči rôznej výkonnostnej úrovne hry a nie je tak problém, ak si golf chce zahrať celá rodina aj s deťmi, alebo vytiahnuť na ihrisko úplného začiatočníka.

 

Fám okolo golfu je oveľa viac, určite ste počuli reči o nudnej hre,nezáživnom pobehovaní po tráve, nemožnosti trafiť jamku a mnohých ďalších. Nenechajte sa odradiť, golf je kráľovská hra, ktorá baví malých aj veľkých. Strávite pri nej čas vonku a prečistíte si hlavu od všedných starostí. Vyrazte a prežite krásy golfu na vlastnej koži.

 

Hodnotenie

Neverte mýtom: vyrazte na golf, bude vás baviť!
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma