Aké faktory musíte zvážiť pri výbere garážovej brány?

Aké faktory musíte zvážiť pri výbere garážovej brány?

výbere musíte zvážiť hneď niekoľko faktorov, medzi ktoré patri pohon brány, jej cenu, typ garážovej brány a rozmery.

25.11.2019 | Hi Promotion s.r.o. | kruzik.sk

Garážová brána na pohon

 

Garážovú bránu môžete otvárať ručne alebo automaticky pomocou diaľkového ovládania. Obľúbenejšie je motorové ovládanie brány. Ide o pohodlnejší variant, ktorý oceníte najmä v nepriaznivom počasí alebo v prípade, že sa vaša garáž nachádza niekde na rušnej ulici a vy musíte urýchlene odbočiť. Nemusíte mať obavy z výpadku prúdu, pretože väčšina garážových brán na pohon sa dá ovládať aj manuálne.

 

Na trhu nájdete hneď niekoľko typov pohonov, ktoré sa líšia z hľadiska vlastností. Niektoré sú silnejšie ako iné. Ich výhodou je tiež takmer nehlučná prevádzka a schopnosť mäkkých štartov, ktorá znižuje ich opotrebovanie.

 

Aké typy garážových brán poznáme?

 

Medzi favoritov patrí sekčná garážová brána, ktorá sa zasúva pod strop a preto je skvelou voľbou do garáži, v ktorých potrebujete ušetriť miesto a nemáte dostatok priestoru pred garážou. Ďalej si môžete vybrať dvojkrídlovú garážovú bránu, ktorá sa otvára do vonkajšieho priestoru. Známe sú aj rolovacie garážové brány, ktoré sa rolujú smerom nahor, a sú tiež priestorovo nenáročné. Posledným typom sú posuvné garážové brány, ktorých výhodou je, že ich môžete otvoriť iba čiastočne.

 

Cena garážovej brány

 

Cena brány sa odvíja od zvoleného materiálu. Čím kvalitnejší a trvácnejší materiál si vyberiete, tým dlhšie vám brána poslúži. Preto sa vám oplatí investovať do materiálu, ktorý je odolný a má dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Vybrať si môžete z lacných plastových brán, ale tiež zo špičkových materiálov ako napríklad hliník alebo oceľ.

 

Rozmery garážovej brány

 

Rozmer garážovej brány je tiež dôležitý. Ide o kľúčový aspekt. Rozmery musíte najprv zistiť a následne sa pozerať po ponukách. Dnes už nie je problém siahnuť po garážovej bráne na mieru, ktorá bude prispôsobená presne vašim požiadavkam.

 

Hodnotenie

Aké faktory musíte zvážiť pri výbere garážovej brány?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma