Podlahové trendy 2020: Domácnosť, ktorá zažiari

Podlahové trendy 2020: Domácnosť, ktorá zažiari

Hoci je pravdou, že podlahová krytina by mala byť nadčasová, tu a tam nájdete zaujímavé farby a dizajny.

25.11.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Aké podlahové krytiny budú stále v móde?

 

Ako inak, drevené podlahy si vďaka svojmu unikátnemu vzhľadu naďalej podržia prvé miesto. Za nimi však nebude zaostávať ani vinyl či laminát, ktoré sú známe tým, že drevo dokážu skvelo napodobniť.

 

Ďalším trendy kúskom, ktorý je tiež vysoko praktický, je meraný koberec. Koberce majú svoj štýl a z hľadiska podlahových krytín sa radia medzi najpopulárnejšie možnosti.

 

Aké vlastnosti podláh budú v roku 2020 v popredí?

 

Z praktických vlastností sa do popriedia dostáva vodeodolnosť. Podlahové krytiny, ktoré zvládajú vlhkosť, môžete umiestniť do kuchyne aj kúpeľne. Vlhkosti odolné sú dnes laminátové aj vinylové podlahy.

 

Druhá vlastnosť, na ktorú budú zákazníci klásť dôraz, je šetrnosť voči životnému prostrediu. Ekologické varianty ako napríklad linoleum, korková podlaha či drevená podlaha sa preto stanú favoritmi mnohých.

 

A čo farby, štýl a textúra?

 

Farba podlahovej krytine je z estetického hľadiska jeden z najdôležitejších faktorov. Obľúbené budú svetlé odtiene, ktoré navodzujú pocit čistoty a miestnosti opticky zväčšujú a presvetľujú. Biele podlahové krytiny, ktoré imitujú drevo, budú obľúbené, pretože ich poľahky zapasujete aj do moderných, aj do rustikálnych miestností. Zaostávať nebude ale ani sivá, medová či blond farba. Módnym trendom sa stane tiež tmavohnedá.

 

Čo sa textúry týka, medzi obľúbené sa bude radiť klasická hladká podlaha, no tiež nepravidelné vzory. Môže ísť napríklad o podlahu, ktorá vyzerá ako ručne vyrobená. Každá z dosiek má originálny vzhľad. Druhým variantom bude podlaha s mnohými nedostatkami, môže ísť o škrabance, diery, popáleniny, ktoré opticky pridajú podlahe na veku.

 

Čo sa týka štýlu, diagonálne položené podlahy zmodernizujú váš domov a dodajú mu exkluzívny vzhľad. Do módy sa vrátia aj bielo-čierne kachličky, ktorými môžete vydláždiť kuchyňu alebo kúpeľňu.

 

Ako sa vám rok 2020 a nové trendy, ktoré prinesie, pozdáva? Budete kráčať s dobou aj vy?

 

Hodnotenie

Podlahové trendy 2020: Domácnosť, ktorá zažiari
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma