O lacnom virtuálnom sídle

O lacnom virtuálnom sídle

Virtuálne sídlo vychádza z konceptu zdieľanej kancelárie teda v jednej kancelárii má sídlo niekoľko spoločností

13.01.2020 | eTuls Intenational SK

 O lacnom virtuálnom sídle

Virtuálne sídlo vychádza z konceptu zdieľanej kancelárie teda v jednej kancelárii má sídlo niekoľko spoločností. Lacné virtuálne sídlo ako služba je čoraz populárnejšou voľbou hlavne u začínajúcich podnikateľov, freelancerov, či startupistov.

 

Čo je vlastne virtuálne sídlo ?

 

Pri založení s.r.o. musíte vždy uviesť svoje sídlo. Toto sídlo je uvádzané v Obchodnom registri Slovenskej republiky. Sídlom Vašej spoločnosti môže byť adresa domu, bytu alebo aj nebytového priestoru, avšak treba mať na pamäti, že k nehnuteľnosti musí byť preukázaný právny vzťah t.j. vlastnícke, alebo užívacie právo, či súhlas vlastníka nehnuteľnosti. V dnešnej dobe je veľmi populárnou možnosťou využívať služby virtuálnych sídiel. Virtuálne sídlo je adresa firmy, kde preberanie pošty a kontakt s prípadnými návštevami zabezpečuje prevádzkovateľ. Adresa je označená názvom Vašej firmy a na toto miesto Vám bude chodiť pošta. Tieto služby sú ponúkané takmer v každom meste.

 

Je pre mňa lacné virtuálne sídlo vhodné? Dôvody, pre ktoré sa rozhodnete využiť služby virtuálneho sídla môžu byť rôzne. Napr. ak ste začínajúci podnikateľ a neviete ako bude Váš biznis napredovať a rozvíjať sa, nie je potrebné mať kanceláriu, ktorej nájom môže byť značne vysoký. Ak pôsobíte na trhu dlhší čas nie je potrebné každodenné sedenie v prenajatých kanceláriách. Takisto aj pre zahraničných podnikateľov je výhodnejšie mať virtuálne sídlo napr. v –Bratislave ako hlavnom meste. Virtuálne sídlo je vhodné takisto aj ak ste spoločnosť, ktorá potrebuje outsourcovať korešpondenčno-administratívne činnosti. Rovnako ak ako spoločnosť chcete mať oddelené súkromie od pracovného života. Ak ste občianskym združením, či neziskovou organizáciou, ktorá nedisponuje vhodnými priestormi. Ak ste sa ako spoločnosť presťahovali, avšak potrebujete ostať pod rovnakým daňovým úradom, či naopak ak chcete prejsť pod iný daňový úrad.

 

Aké služby sú spojené s využívaním virtuálnych sídiel? notifikácia o prijatej zásielke: mailom, SMS správou evidencia prijatých zásielok preposielanie zásielok na určenú adresu v prípade potreby možnosť využívania reprezentatívnych zasadacích miestností Menšia pravdepodobnosť kontroly zo strany štátnych orgánov. V Bratislave, kde sa nachádza najviac registrovaných spoločností, zo štatistiky vychádza kontrola na jednu spoločnosť raz za 60 rokov zo strany daňových a finančných inštitúcii. Vplyv pri uzatváraniach obchodova prestíž spoločností. (napr. keď má spoločnosť sídlo v Bratislave alebo na inej lukratívnej adrese) Nižšie mesačné náklady v porovnaní s prenájmom kancelárie, ktoré môžu byť využité na dôležitejšie  investície (nákup techniky, marketingová kampaň atď.). Možnosť využívania zasadacích priestorov. Notifikácia o prijatých zásielkach formou emailov alebo SMS správ. Prijímanie, evidencia, uschovávanie a skenovanie prijatých zásielok. Oddelené súkromie od pracovnej kancelárie. 

Hodnotenie

O lacnom virtuálnom sídle
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma