Obklad stien ako základ dizajnového interiéru: viete, aké máte m

Obklad stien ako základ dizajnového interiéru: viete, aké máte m

Materiály na obklad stien

01.09.2023 | PoctiveSEO | efarby.sk

Je nesmierne dôležité, aby ste sa vo svojom dome či byte cítili ako doma. Práve preto by ste si domov mali prispôsobiť vašim predstavám aj po estetickej stránke. Obklad na stenu môže príjemne zútulniť priestor vo vašej domácnosti. Stačí si len vybrať ten, ktorý bude lahodiť vášmu oku a vkusu.  

 

Dôvody obkladu stien

Hlavným dôvodom na obklad stien je predovšetkým ochrana povrchu steny, proti oteru či vlhkosti, zlepšenie akustických alebo tepelnoizolačných vlastností steny, ale aj estetický vzhľad steny. 

 

TIP: Viete, ako si vyrobiť obklad na stenu na mieru? 

 

Typy interiérových obkladov 

Existuje niekoľko tipov interiérových obkladov, záleží len na tom, akú máte predstavu o svojej domácnosti. Láka vás modernejší dizajn alebo dávate radšej prednosť nestarnúcej klasike? 

 

Drevené obklady

Pravdepodobne najpoužívanejším typom obkladov sú drevené obklady. Vzbudzujú pocit útulnosti a majú tak pozitívny vplyv na psychiku človeka. Navyše s drevom môžete zladiť aj rôzne dekorácie na stenu. Drevo môžete nájsť v rôznych farebných variáciách, z rôznych typov drevín a v rôznom dizajnovom prevedení. Na obklady sa používajú montované obklady, napríklad z dosiek, hranolov alebo fošní. 

 

Delia sa na:

– dosky z prírodného dreva

– dosky z preglejky

– vrstvené dyhované drevo

– korkové dosky 

– dosky z triesok 

 

Medzi populárnymi drevinami využívanými na obklady, nájdete domáce dreviny ako napríklad smrek, borovica, smrekovec, lipa, breza alebo dub. Spomedzi exotických drevín dominuje prevažne kvalitný tík. 

 

Drevo určené na výrobu interiérových obkladov musí mať predovšetkým ideálnu vlhkosť, to znamená ani príliš vlhké ani presušené, pretože v žiadnom prípade sa nesmie ohýbať alebo dokonca praskať. 

 

Plastové obklady

Hlavnou výhodou plastových obkladov je ich častá podobnosť dreveným obkladom, navyše však ponúkajú možnosť širšieho výberu farebných prevedení. Sú tiež veľmi dobre odolné voči zápachom, nestrácajú farbu a pomáhajú zvukovo izolovať interier.

 

Plastové obklady sa často nazývajú aj dekoratívne obklady stien, preto by ste mali vedieť, ako k nim zladiť dekorácie v interiéri

 

 POZOR: Niektoré typy plastových obkladov môžu byť horľavé. 

 

Korkové obklady

Napriek tomu, že sa korkové obklady nevyznačujú dlhou životnosťou, majú výhodu veľmi atraktívneho estetického vzhľadu.Ich realizáciou sa tiež skvalitní nielen vzhľad miestnosti, ale aj jej zvukové a tepelné vlastnosti. 

 

Kamenné obklady

Prírodné obklady sú stále viac trendy a práve kamenné obklady sú vhodné do moderného aj klasického interiéru. Použitý kameň by mal byť predovšetkým odolný. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrípieskovec, žula, slinok, mramor, travertín alebo bridlica. Pieskovec, mramor a travertín sú menej odolné kamene a budú vyžadovať aj impregnáciu

 

Tehlové obklady

Nadčasovým riešením pri výbere obkladu je bezpochyby tehla. Pokladanie skutočných dekoratívnych tehál v interiéri na stenu môže byť spojené s určitými problémami, a preto sa čoraz častejšie používajú dekoratívne dlaždice s tehlovým vzorom.

 

Natália Várošová, Špecialista na optimalizáciu webov – Naučte sa, ako nastaviť základné SEO on page faktory na svojom webe

Obrázok od press ???? and ⭐ z Pixabay
Obrázok od press ???? and ⭐ z Pixabay

Hodnotenie

Obklad stien ako základ dizajnového interiéru: viete, aké máte m
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma