Poznáte výhody posuvných dverí?

Poznáte výhody posuvných dverí?

Pozrime sa, ako fungujú posuvné dvere a aké výhody môžu priniesť vášmu domovu.

06.02.2023 | PoctiveSEO | eclisse.sk

Predstavte si, že máte nádherný výhľad, optimalizujete svoj vnútorný priestor a privediete do svojho domova prirodzené svetlo. To všetko môžete urobiť s úžasnými posuvnými dverami. Zaujíma vás, či sa do nich oplatí investovať? Nuž, výhody hovoria samy za seba…

 

 

Ako fungujú posuvné dvere?

V prvom rade, je dobré vedieť, aký je rozdiel medzi posuvnými a klasickými dverami. Posuvné dvere si nevyžadujú veľa miesta ako bežné dvere s krídlom, ktoré zasahujú do interiéru. Posuvné dvere nie sú ani nasadené na pántoch, ako tie klasické, ale majú pojazd, po ktorom sa pohybujú.

 

Rozlišujeme dva tieto dvere: posuvné a zásuvné. 

 

Posuvné dvere sa posúvajú popri stene. Sú praktické, ľahko sa inštalujú a hodia sa takmer do každej domácnosti. Nepoužívajú sa iba v interiéroch, ale aj vonku.

 

Zasúvacie dvere do interiéru nevstupujú, majú totiž stavebné puzdro, do ktorého sa zasúvajú a tak „zmiznú" v stene. Ak chcete ušetriť veľa miesta a mať doma štýlový kúsok, tento typ bude vhodný pre vás. Nevýhodou môže byť jedine to, že si vyžadujú stavebný zásah.

 

Výhody vnútorných posuvných dverí

Vnútorné posuvné dvere tvoria úžasný dizajnový prvok a sú fantastickou estetickou voľbou, keď hľadáte spôsob ako vylepšiť svoj interiér.

 

Priestor

Oproti klasickým dverám s krídlom, vám posuvné dvere ponúkajú viac miesta a nezaberajú ani podlahovú plochu. Tým sa uvoľní cenný priestor a vy tak získate viac možností na dekoráciu.

 

Tip: Viete ako si zariadiť spálňu pre maximálny komfort?

 

Všestrannosť

Posuvné dvere vám umožňujú vytvoriť rôzne zóny vo vašom priestore bez toho, aby ste oblasti úplne uzavreli. To je veľká výhoda, ak pracujete z domu a potrebujete mať súkromie, no napriek tomu chcete zostať v spojení so zvyškom rodiny. Oddeliť môžete napríklad aj kuchyňu od obývacej miestnosti.

 

Štýl

Vnútorné posuvné dvere sa hodia do každej domácnosti. Dnešná ponuka je široká a každý si príde určite na svoje. Posuvné dvere po stene prinesú nádych vintage, dvere do stavebného puzdra sa zmestia do steny pri nedostatku miesta, o industriálny dojem sa postarajú posuvné dvere s fixnou časťou a kovovým prevedením.

 

Ticho

Výber posuvných dverí vám dokonca poskytne pokoj a ticho, pretože už nikdy nebudete musieť počuť buchnutie dverami. Môžete ich potichu otvárať a zatvárať, nikoho tým nebudete rušiť ani nikoho neprebudite. To môže byť obzvlášť cenné v rodinách s malými deťmi alebo pre tých, ktorí majú iný pracovný režim.

 

Môže vás zaujímať: Viete ako odhlučniť izby pre lepší komfort bývania?

 

Výhody vonkajších posuvných dverí

A prečo si vybrať vonkajšie posuvné dvere pre váš domov?

 

Prirodzené svetlo

V prvom rade inštalácia celopresklených posuvných dverí napríklad na záhradu alebo terasu, zaplaví váš priestor prirodzeným svetlom. Ak máte tmavú a nevľúdnu miestnosť, posuvné dvere ju okamžite presvetlia. Prirodzené svetlo tiež vytvorí ilúziu extra priestoru v malej a stiesnenej miestnosti.

 

Nižšie účty za energiu

Mnohé posuvné dvere sú navyše vybavené špeciálnym tesnením. Ten neumožňuje únik tepla, pretože v rámoch dverí nie sú žiadne medzery. Váš dom tak môže zostať príjemný a teplý aj počas mrazivých dní. To znižuje vašu závislosť od elektrických spotrebičov, ako je napríklad ohrievač, čo vám pomôže udržať si prehľad o účte za elektrinu a celkovo si môžete znížiť aj uhlíkovú stopu.

 

Výhľad a prístup do prírody

Presklené posuvné dvere vám tiež poskytujú jasný výhľad do vášho vonkajšieho priestoru.

Oceníte ich aj pri organizovaní letných večierkov a spoločenských akcií, vďaka čomu môžu hostia jednoducho vchádzať a odchádzať.

 

Z toho istého dôvodu sú posuvné dvere na terasu vynikajúcou voľbou, ak máte domáce zvieratá a chcete im poskytnúť voľný prístup do záhrady.

 

Tip: Ak potrebujete raz za čas viac súkromia, využite japonské steny.

 

Bezpečnosť a ochrana

Posuvné sklenené dvere mali kedysi zlú povesť, pretože sa rýchlo rozbili a predstavovali riziko vykladnutie. Ale súčasné pokroky v technológii skla a uzamykacích systémoch zaisťujú viacbodovým uzamykaním a nerozbitným sklom dostatočnú bezpečnosť. 

 

Pokiaľ ide o dnešné domácnosti, posuvné dvere sa stali jedným z najobľúbenejších dizajnových prvkov súčasnosti. Okrem ich estetického vzhľadu ponúkajú množstvo výhod a vytvarujú krajšiu a príjemnejšiu domácnosť. Prečo by ste si mali zaobstarať posuvne dvere aj vy?

 

– Dodajú vašej miestnosti viac svetla

– Získate viac priestoru

– Zlepšite si estetiku a dizajn domácnosti

– Máte možnosť oddeliť dve miestnosti

– Hodia sa do každej domácnosti

– Sú ideálne aj pre malé priestory

– Sú všestranné

– Ocenia ich aj seniori

– Nájdete ich v rôznych štýloch a prevedeniach

 

Dominika Blchová, obsahový a SEO špecialista

Photo by Jon'Nathon Stebbe on Unsplash
Photo by Amisha Deotale on Unsplash

Hodnotenie

Poznáte výhody posuvných dverí?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma