Pozor na falošné ponuky práce

Pozor na falošné ponuky práce

Ako neprísť o peniaze na internete

19.01.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Ak niekto zúfalo hľadá prácu je možné, že sa na internete stretne aj s falošnými inzerátmi, ktoré ponúkajú úplne jednoduchú prácu za neuveriteľné množstvo peňazí, je v tom však väčšinou háčik! Ako sa takýmto podvodníkom vyvarovať? Je to jednoduché...

 

Pozorne si prečítať inzerát 

Všímaj si akým spôsobom je napísaný, sú v ňom nejaké chyby, alebo nie je dostatočne podrobný? Ponúka skutočne jednoduchú prácu za vysoké odmeny? Jednoducho od prvého pohľadu na tom inzeráte nemusí niečo sedieť – niektorých to ale aj tak láka. 

 

Overenie zamestnávateľa

Ďalej by si mal zvážiť preverenie kontaktov – či už napísať na e-mail alebo radšej rovno zavolať. Často sa ti môže kontakt na zamestnávateľa celkom nezvyčajný alebo aj vymyslený. Preto, ak máš naozaj záujem pre neho pracovať ozvi sa mu a čakaj či ti dá spätnú väzbu. 

 

Prečítaj si odozvu 

Čo ti zamestnávateľ odpísal? Znie to vierohodne? Častým úkazom pri falošných inzerátoch je to, že sa niekedy čítajú veľmi ťažko, to je preto lebo môže ísť iba o automatický vygenerovaný e-mail, niekedy je dokonca aj preklad veľmi zlý. Vtedy odporúčame spozornieť a radšej nereagovať na nič, čo je v e-maily. To isté platí, ak si od teba zamestnávateľ predom pýta peniaze alebo osobné údaje, v prvom rade potrebuješ mať všetko dobre overené. 

 

Napokon ide iba o 3 jednoduché tri kroky. Mnoho ľudí ich ignoruje a prichádzajú o svoje ušporené peniaze, nebuď jedným z nich. 

Celý článok nájdeš na našej stránke Brigada.sk.

Hodnotenie

Pozor na falošné ponuky práce
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma