Chcete mačku alebo psa pre svoje deti do domu?

Chcete mačku alebo psa pre svoje deti do domu?

Na čo myslieť pri kúpe zvieratká do domu?

20.01.2021 | PoctiveSEO | www.caskrmeni.cz

Predtým, než sa rozhodne kúpiť svojim deťom domov domáceho miláčika, uistite sa, že budete mať ochotu a čas, sa o to zviera poriadne starať. Keďže či sa vám to páči, alebo nie, vo väčšine prípadov, to presne tak skončí, teda aspoň pri malých deťoch. 

 

Chvíľku sa zo zvieratka tešia, hrajú sa s ním, venčia ho, ale nebaví ich to veľmi dlho. A tak sa o psíka, či mačičku prestanú zaujímať. Tie si totižto ešte neuvedomujú, že to nie je ako s hračkou a živé zvieratko sa jednoducho nedá len tak odložiť. Samozrejme, nie všetky deti sú také, no častokrát sa to stáva. 

 

Avšak, keď sme presvedčení, že zvieratko si v našom domove nájde miesto, nie je nad čím rozmýšľať, no aj tak sa treba na to pripraviť. 

 

Pred tým, než si zvieratko prinesieme domov nemali by sme zabudnúť na niekoľko vecí, ktoré treba zariadiť

Nemali by sme zabudnúť na Výber správneho veterinára

Rovnako ako my ľudia, aj zvieratá potrebujú dokonalú starostlivosť o ich zdravie. Vôbec to netreba podceňovať, pretože správny zverolekár, nielenže vyšetrí zvieratko a nasadí mu tú správnu liečbu. Rovnako je ochotný a schopný, nám poradiť pri akýchkoľvek situáciách, ktoré sa spájajú s našim zvieraťom. Pomôže nám vybrať správne krmivo, vitamíny, poradí nám, ako sa o zvieratko starať.  

Vytvorenie miesta pre budúce zvieratko

Samozrejme psík a mačka majú rozdielne potreby čo sa týka ich požiadavok. Rozdielne žrádlo, návyky, taktiež majú rozdielne hračky, pelechy, potrebujú iné žrádlo atď. 

 

Toto nám potvrdzuje aj fakt, že nekúpime na záhradu koterec, či búdu pre psa, pokiaľ chceme aby nám behala po dvore mačka, nepotrebuje to. Rovnako ako nebudeme kupovať ako hračku mačacie stromy, ak máme na ceste šteniatko. 

 

No obe zvieratá sa podobajú v tom, že potrebujú miesto na oddych, miesto kde budú jedávať, či piť a samozrejme priestor na vykonávanie potreby. V prípade psov v byte, je “toaleta” len dočasná, kým psíka nenaučíme, že vykonávať potrebu by mal von. 

Dohodnutie pravidiel/výcviku 

Pravidla sú v živote veľmi dôležité a pokiaľ si želáme, aby sa zvieratko, ktoré prinesieme domov nejaké pravidlá naučilo, každý člen domácnosti by mal určovať rovnaké pravidlá.

 

Rovnako aj pri výcviku. Či už sa rozhodneme cvičiť psíka, alebo teda naučiť niečo mačičku, treba v tom nájsť postupnosť, pokiaľ chceme zviera viac naučiť, ako poblázniť. Ale aspoň základný výcvik je dôležitý, ak si chceme chvíle s našim zvieraťom užívať nerušene a bez stresu. 

 

Ak sme už rozhodnutí o tom, že zvieratko k nám domov príde a máme všetko potrebné naštudované, ostáva nám len kúpiť nejakú malú hračku na privítanie, ktorú si zväčša zvieratko obľúbi. Pre psíka, to môže byť napríklad gumená kosť a žiadne mačky nepohrdnú niečím ako sú škrabadlá pre mačky

 

Hodnotenie

Chcete mačku alebo psa pre svoje deti do domu?
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma