Inšpirujte sa tipmi na údržbu drevených podláh

Inšpirujte sa tipmi na údržbu drevených podláh

Nie je žiadnym tajomstvom, že údržba je jedným z faktorov, od ktorých významné závisí životnosť podlahy.

22.01.2021 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Nestačí investovať do kvalitnej podlahy a očakávať, že nám bude slúžiť množstvo rokov, ak nebudeme venovať čas a pozornosť starostlivosti o ňu.

 

Podložky pod nábytok vs. drevená podlaha

 

Bez nábytkových podložiek sa skrátka poškodeniu poškrabaním nevyhnete. Sú odtiene, v ktorých síce škrabance vedia byť menej nápadné, avšak prečo trápiť drevenú podlahu zbytočným opotrebovaním, ktorému sa dá predísť? Podložky pod nábytok sa jednoducho aplikujú a sú bežne dostupné. Ďalším spôsobom ako sa vyhnúť tomuto typu poškodenia je využiť pod nábytok koberce.

 

Vysávanie ako každo-týždňová rutina

 

Ak patríte medzi poriadkumilovné osoby, tak máme pre vás dobrú správu. Vaša drevená podlaha si vyžaduje povysávať aspoň raz týždenne, a to platí s veľkým výkričníkom najmä ak máte v domácnosti prevahu čistej podlahy bez kobercov. Čím menej rôznych nečistôt bude nahromadených na podlahe, tým nižšie je riziko, že by ju mohli poškodiť a postupne prispievať k znižovaniu jej životnosti. Nezabúdajte dbať na výber vysávača, ktorý je bezpečný pre tvrdé drevo a neobsahuje komponenty, ktoré by mohli poškodiť povrch podláh. V prípade, že vysávanie nepatrí medzi vaše najväčšie záľuby, stále môžete využiť robotické vysávače, ktoré túto domácu prácu pravidelne vyriešia spoľahlivo za vás.

 

Rohož pred dvermi je nie len štýlová, ale i užitočná

 

Podlaha čelí oveľa väčšiemu a rýchlejšiemu opotrebovaniu na miestach, kde sa nachádzajú dvere. A to nie len kvôli dverám ako takým, ale predovšetkým preto, že podlaha v okolí dverí patrí medzi tie časti podlahových krytín, po ktorých skrátka chodíte pravidelne a často. Tomuto problému sa dá efektívne čeliť ak umiestnite pred dvere rohože, prípadne menšie koberčeky.

 

Staráte sa o drevenú podlahu vo svojej domácnosti príkladne? I keď sa to z krátkodobého hľadiska možno na prvý pohľad tak nezdá, avšak pravidelná starostlivosť má podstatný vplyv na kvalitu a dĺžku životnosti podlahy.

Hodnotenie

Inšpirujte sa tipmi na údržbu drevených podláh
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma