Práce ako stvorené pre introvertov

Práce ako stvorené pre introvertov

Ak sa cítiš ako jeden z nich, radi ti povieme, ktoré pracovné miesta sú introvertmi najviac obsadzované

15.10.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Myslel si si, že introverti nemajú skoro žiadnu šancu na úspech vo svojej kariére? Nie je to tak! Introverti sú bohatým prínosom kolektívu, v ktorom pracujeme. Veľa ľudí je stále v tom, že introverti sú tí tichší a nemajú preto takú šancu na prejavenie svojho bohatého potenciálu. To je klam! Introverti dokážu byť rovnako otvorený v prostredí ľudí a vedia zvládať tie isté pracovné pozície. Jediný rozdiel nastáva pri dobíjaní energie. Introverti potrebujú vždy najmä čas osamote, naopak extroverti pracujú na opačnom princípe. Tak, ktoré práce introvertom najviac vyhovujú?

 

Preto introverti preferujú:

Samostatnú prácu Tiché prostredie Konverzácie maximálne s jedným/ dvoma ľuďmi Jeden dlhodobý projekt, na ktorom môžu pracovať

 

Si umelecká duša?

Kreatívna práca je vhodná pre viacero introvertne orientovaných ľudí. Môžeš v kľude pracovať na svojom zadaní a prejaviť tak to, čo ide introvertom najlepšie: svoju kreativitu. Môže sa jednať napríklad o prácu s videom, zvukom, grafikou alebo dokonca filmom.

 

Rád píšeš?

Introverti, ktorí radi píšu a čítajú majú možnosť robiť takých výskumníkov. Nie je to nič jednoduché, no práve pri takomto type práce môžu realizovať svoje najsilnejšie stránky, ako je písanie, samostatnosť a sústredenie sa na jeden riadny projekt.

 

A čo počítače?

IT sa neustále rozvíja a môžeš byť aj ty jeho súčasťou. Okrem toho, že je IT dobre platené, je to aj dobrá voľba, ak nie si jeden z tých zhovorčivejších. Navyše rozvíja to tvoju myseľ, neustále môžeš premýšľať a budovať niečo nové.

 

(A)sociálne médiá

Nemysli si, že hneď ako sa povie slovo sociálne, znamená to, že sa budeš musieť nutne dohovárať s kopou ľuďmi, na druhej strane, nevyhneš sa tomu. Práca so sociálnymi médiami väčšinou zahŕňa iba prácu skrz počítač. Teda ak si vynaliezavý, originálny a vieš pracovať s textom a obrázkami, budeš sa pre túto pozíciu skvele hodiť. Nezabúdaj na prieskum trhu, to je ďalšia dôležitá zložka.

 

Nechceš byť právnikom?

Právnici síce vo filmoch vystupujú, ako drsné, nekompromisné a hlavne zvučné povahy. Nie je to možno až tak. Výskumy preukázali práve ten fakt, že právnici sú väčšinou introverti. Možno ti príde práca právnika ako pozícia stvorená pre extroverta, no ver, že je to naozaj stvorené pre človeka, ktorý sa dokáže dlho sústrediť. Väčšinou príprava na proces trvá veľmi dlho a nie je to pre nestále povahy.

 

Ak ťa práca prestane baviť, stáva sa, že na teba môže doľahnúť syndróm vyhorenia, ktorí veľa ľudí obťažuje aj v ich osobnom živote. Pokiaľ sa tomu chceš vyhnúť je potrebné hľadať uplatnenie tam, kde tvoja povaha bude vynikať. Žiadne zamestnanie nie je úplne dokonalé, no vždy sa dá vybrať niečo vyhovujúcejšie.

Hodnotenie

Práce ako stvorené pre introvertov
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma