Prečo už nestačí tradičný životopis?

Prečo už nestačí tradičný životopis?

Udržiavaj krok a vytvor si originálny životopis

09.10.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Je moderný grafický životopis naozaj to pravé? Rozhodol si sa, že svojho potenciálneho zamestnávateľa by si chcel zaujať aj inak než len písaným slovom? Tak potom si tu správne. Radi ti povieme, aké má výhody oproti tradičnému a ako to neprehnať.

 

Podstatná vec na začiatok je najmä vedieť, či bude mať tvoj životopis nejakú váhu pre pozíciu, na ktorú sa hlásiš. Graficky upravené životopisy je vhodné posielať najmä na také pozície, kde bude konkurencia vyššia a najmä ide o kreatívne práce, kde by si mal prejavovať svoj potenciál od prvého kontaktu. Ak ideš pracovať ako napríklad skladník, grafický životopis ti bude nanič.

 

Tradičné vs. moderné

Čo je zlé na tradičnom životopise? Vlastne nič. Ide o to, že moderná doba ponúka mnoho ciest, ktorými zaujať ešte pred pohovorom.  V podstate ti to vie pomôcť dostať sa k svojmu prvému pohovoru. Pridaním infografiky svoje CV môžeš vyšvihnúť, je k tomu potreba naozaj málo – ak máš záujem o grafické programy a aj ich ovládaš, tak na nič nečakaj a pusti sa do práce.

Word alebo generátory klasických životopisov síce šetria čas, ale niekedy nie je od veci vynaložiť trochu viac úsilia a preukázať svoju kreativitu.

 

Čo sa nehodí?

Ak si sa už do toho pustil, nezabúdaj na jednotnosť a presnosť. Napríklad pri výbere fontov, dávaj pozor na to, aby si ich riadne zladil, môže to potom pre oko pôsobiť rušivo. Istota je zvoliť si jeden font a ten využívať pri celom plánovaní životopisu. Rovnako to je aj s farbami, nekombinuj krikľavé farby. Skús sa pýtať aj na názory ľudí okolo teba.

Nezabúdaj zarovnávať. Pretože aj pri tlači alebo elektronickej konečnej forme je vždy vidieť mnoho nezrovnalostí. Nedopusti, aby to narušilo tvoju profesionalitu.

 

Štýlové alebo extravagantné?

Ak si kreatívna duša, určite vieš aj o tom, že existuje mnoho foriem životopisu. Nie iba grafické spracovanie, ale napríklad iná forma,  nejaká idea. S týmito životopismi opatrne, hodia sa najmä na práce, kde sa vyžaduje preukázanie dávky kreativity, teda nie každá pozícia to potrebuje.

 

Životopis je prvá vec, ktorú zamestnávateľ dostáva do svojich rúk. Na základe toho neurčuje iba to ako to vyzerá, ale aj čitateľnosť alebo gramatiku. Daj zhodnotiť svoj životopis aj iným, aby ti vedeli poradiť, čo možno opraviť alebo upraviť.

Hodnotenie

Prečo už nestačí tradičný životopis?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma