Prečo by mal každý zamestnávateľ investovať do teambuildingu?

Prečo by mal každý zamestnávateľ investovať do teambuildingu?

Teambuilding je pre pracovný kolektív dôležitejší, než ste si mysleli

07.04.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Teambuilding je povinná jazda každej spoločnosti, ktorá chce pre svoj pracovný kolektív to najlepšie. 

 

Čo všetko prináša teambuilding? 

 

Zlešuje komunikáciu zamestnancov

Podporuje tímovú prácu

Zefektívňuje prácu zamestnancov

Dokáže ich motivovať 

Pomáha nadväzovať nové pracovné vzťahy 

 

Do teambuildingu by mal investovať svoj čas i financie každý zamestnávateľ, ktorý chce, aby jeho firma fungovala. Toto sú tri hlavné dôvody, prečo by ste s teambuildingom mali začať aj u vás:

 

Komunikácia a vytváranie nových vzťahov

Zamestnanci nie sú stroje a potrebujú sa cítiť uvoľnene a spokojne. Teambuilding nesprostredkúva iba zábavu, ale hlavne pomáha zoznámiť sa s ľuďmi okolo seba. Pracovné prostredie sa už nestáva cudzím neznámym, ale familiárnym miestom. Teambuilding je vhodný, ak chcete, aby sa zlepšila komunikácia medzi zamestnancami a aby sa lepšie spoznali aj tí, ktorí bežne spolu nepracujú.

 

Tímová práca je základ

Pomocou aktivív počas temabuildingu sa často prejavia aj skryté talenty, potenciál a vedomosti, o ktorých ste možno vy ani vaši zamestnanci nevedeli. Pomocou častejšieho stretávania mimo prácu zistíte, ktorí kolegovia prirodzene k sebe pasujú, vedia sa porozprávať  vzájomne sa dopĺňajú. Následne tak môžu vytvoriť unikátny pracovný tím!

 

Podporuje pozitívne vzťahy

Žiadna firma nefunguje ak sú zamestnanci nešťastní, alebo sa v pracovnom prostredí kumuluje toxicita a nepriateľské vzťahy. Teambuilding je tu na to, aby napäté vzťahy uvoľnil a zbavil kolektív negatívnych podnetov. Vedeli ste, že zamestnanci v šťastnom a priateľskom kolektíve pracujú efektívnejšie a sú do práce viac motivovaní? 

 

Teambuilding by mal byť čas vyhradený čisto pre vás a vašich zamestnancov. Je to čas, kedy im môžete ukázať, že vám na nich a ich práci záleží. Uvoľnené rozhovory a smiech je najlepšia cesta, ako si aj vy môžete zlepšiť a prehĺbiť vzťahy s nimi. 

Hodnotenie

Prečo by mal každý zamestnávateľ investovať do teambuildingu?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma