Prečo využívať služby finančných sprostredkovateľov?

Prečo využívať služby finančných sprostredkovateľov?

Využívali by ste služby finančného poradcu?

13.11.2018 | PoctiveSEO | www.tomasmaga.sk

Peniaze patria medzi veľmi citlivú tému pre mnohých ľudí. Neradi sa o nich rozprávajú s druhými. A ešte menej radi dávajú druhým ľuďom možnosť narábať s ich vlastnými peniazmi. Preto sa aj logicky pýtajú - prečo využívať služby finančného poradcu?

 

Finančný poradca je tak často vnímaný ako niekto, koho vôbec nepotrebujeme. No je to naozaj tak? Dokážeme si aj úplne sami spravovať naše financie rovnako kvalitne ako s odbornou pomocou?

 

Ako sa to vezme.

 

Veľa ľudí si spravuje svoje financie vo vlastnej réžii. Odvody za nich platí zamestnávateľ, dôchodok inak príliš neriešia a raz z "donútenia" uzatvoria nejakú životnú poistku u prvého človeka, ktorý im takúto možnosť poskytne.

 

Je však veľký rozdiel, ak vám uzatvára zmluvy niekto neskúsený - navyše len kvôli svojmu osobnému záujmu a provízii - alebo či vám zmluvy uzatvára skúsený profesionál, ktorý sa financiám venuje naplno.

 

Takýto profesionálny finančný sprostredkovateľ môže často vedieť vybaviť výhodnejšie podmienky zmluvy pre väčšinu finančných produktov.

 

Na prvý pohľad sa môže zdať, že nejde o žiadne terno. No vďaka rôznym poplatkom a podmienkam vyplývajúcich zo zmlúv môžu byť mnohé zmluvy často zbytočne predražené a nevýhodné.

 

Schválne sa skúste zamyslieť, či nepoznáte niekoho, komu napríklad poisťovňa pri udalosti nevyplatila všetky náklady - pretože v zmluve boli zahrnuté neprehľadné dodatky, o ktorých neskúsený poradca často ani nevie.

 

Investície s profesionálnou pomocou.

 

Zvážiť profesionálnu pomoc od finančného poradcu je možné aj pri spravovaní rôznych investícií. Skutočný profesionál vie často o najvýhodnejších možnostiach a podmienkach ako výhodne investovať peniaze - či už ide o akcie, burzu, nehnuteľnosti či bitcoin.

 

Závisí na každom z nás ako narába so svojimi ťažko zarobenými peniazmi. Niekto to skutočne zvláda najlepšie úplne sám.

 

No niekto si myslí, že takmer každý potrebuje aspoň v niektorých životných obdobiach pomoc profesionálneho poradcu.

 

Hodnotenie

Prečo využívať služby finančných sprostredkovateľov?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma