PRENÁJOM VOZIDIEL RASTIE U NÁS I VO SVETE

PRENÁJOM VOZIDIEL RASTIE U NÁS I VO SVETE

Arval Slovakia

28.02.2018 | KOMUNIKA

Spoločnosť Arval Slovakia, jeden z lídrov na slovenskom trhu prenájmov vozidiel, si medziročne polepšila o 5%.

 

Na slovenskom trhu prenájmov vozidiel si svoje prvenstvo drží operatívny lízing. Spoločnosť Arval Slovakia, ktorá sa špecializuje na starostlivosť o vozové parky svojich klientov, však postupne túto oblasť dopĺňa aj flexibilnými krátkodobými prenájmami či integrovanými doplnkovými službami ako mobilnou aplikáciou či online platformou, prostredníctvom ktorej  sústreďuje všetky informácie o vozidlách klienta a ich správe na jednom a prehľadnom mieste. V Európe sa do popredia dostávajú aj napríklad prenájmy vozidiel zamestnancami klientov, služby pre jednotlivcov či zabezpečenie kompletného systému pre využívanie elektromobilov.

 

 

Arval medziročne vzrástol

 

Spoločnosť Arval Slovakia vzrástla za rok 2017 o 5 %, čím obhájila jednu z popredných priečok na slovenskom trhu.

- viac ako 100 zamestnancov

- 6 353 prenajatých vozidiel (+5 %)*

- 1 485 objednaných vozidiel (+4 %)*

- 1 626 predaných vozidiel (-4 %)*

 

Rast počtu prenajatých vozidiel spoločnosti Arval vo svete dosiahol za minulý rok 7,4 %, čo predstavuje počet 1 103 835 prenajatých vozidiel. Tento rast bol dosiahnutý vďaka hlavným pilierom trhu (Francúzsko +5 %, Španielsko +15 % a Taliansko +10 %), ale tiež silným rastom v mnohých iných krajinách.

- viac ako 6 500 zamestnancov v 29 krajinách

- 1 103 835 prenajatých vozidiel (+7,4 %)*

- 323 384 objednaných vozidiel (+1 %)* 

- 250 314 predaných vozidiel (+1 %)*

 

Nové trendy smerujú aj k nám

 

Klienti Arval Slovakia poznajú už napríklad digitálnu platformu My Arval. Webový portál je určený nielen manažérom vozových parkov, ktorý im zjednodušuje správu vozového parku. Využívajú ho aj vodiči, ktorým zase pomáha pri každodennom používaní vozidiel. Služba bola spustená už v 19 krajinách pre manažérov a až v 23 krajinách sveta pre vodičov. V decembri 2017 bola pre slovenských klientov spustená aj nová aplikácia pre vodičov My Arval Mobile.

Ďalšou novinkou u nás je Arval Active Link, ktorá umožňuje sledovanie a analyzovanie údajov z vozového parku v reálnom čase. Správy súvisia aj s nehodami, krádežami a tiež s priradením pracovných úloh a správaním sa zamestnanca pri používaní vozidla.

 

Na európskom trhu prenájmov vozidiel sú známe aj iné doplnkové služby, či už pre jednotlivcov alebo zamestnancov klientov. Služba Arval for Me je určená pre jednotlivcov, ktorým umožňuje využívať výhody známe aj z operatívneho lízingu, napríklad údržbu a opravy vozidla (karoséria, pneumatiky, čelné sklo a pod.) alebo služby spojené so zabezpečením mobility (náhradné vozidlo, pick-up servis, odtiahnutie vozidla). Ďalšou novinkou sú služby, ktoré umožňujú zamestnancom získať vozidlo na vopred dohodnutý čas (car sharing) alebo priamy prenájom vozidla u zamestnávateľa, prípadne u spoločnosti Arval.

Na trhu prenájmov elektromobilov vytvára spoločnosť Arval spolu s partnermi Renault, Nissan a NewMotion kompletný ekosystém pre elektromobily vrátane viac ako 50 000 nabíjacích staníc v Európe, integrovaných možností platby, rezervácií a monitorovania spotreby. Služba sa volá Electric Vehicle a v súčasnosti je zavádzaná vo Francúzsku, Anglicku, Belgicku, Nórsku a Holandsku. Ďalších 9 krajín bude nasledovať od druhého štvrťroku 2018.

 

Viac na www.arval.sk.

 

* miera rastu 2016 - 2017

 

 

 

 

Hodnotenie

PRENÁJOM VOZIDIEL RASTIE U NÁS I VO SVETE
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma