Preprava balíkov do Anglicka

Preprava balíkov do Anglicka

Preprava balíkov do Anglicka - všetko, čo o nej potrebujete vedieť

31.03.2022 | Focus Logistics s.r.o. | www.focuslogistics.sk

Potrebujete prepraviť svoju zásielku z/do Anglicka? Pozrieme sa na rôzne možnosti prepravy, poradíme vám, ako si zvoliť to najvhodnejšie riešenie práve pre vás a zároveň vám prezradíme, podľa čoho si vybrať spoľahlivú logistickú firmu.

 

Možnosti prepravy

 

Expresná preprava balíkov Slovensko - Anglicko

 

Ak potrebujete svoju zásielku doručiť naozaj rýchlo, najvhodnejším riešením je expresná preprava balíkov do Anglicka / z Anglicka. Pri expresnej preprave je však mimoriadne dôležité vybrať si firmu, ktorá sa na tento spôsob dopravy špecializuje, má s ním skúsenosti a dá sa na ňu 100% spoľahnúť. Pri výbere sa zamerajte na to, či firma preberá za zásielku plnú zodpovednosť, či vám garantuje dodanie včas, prípadne či má k dispozícii nepretržitý zákaznícky servis, na ktorý sa môžete obrátiť v prípade akýchkoľvek problémov.

 

FTL preprava Anglicko - Slovensko

 

Nekladiete dôraz na expresné doručenie? V tom prípade prichádza na rad celovozová FTL preprava Anglicko - Slovensko. FTL je skratka pre plne naložené vozidlo, v jednoduchosti povedané, je to riešenie vhodné pre firmy, ktoré svojim nákladom dokážu vyťažiť celý kamión. Ak sa rozhodnete pre tento spôsob prepravy, vyhľadávajte logistické firmy, ktoré vyzdvihnú náklad priamo u vásbez prekládky na termináli ho odvezú až na miesto určenia.

 

LTL preprava balíkov z Anglicka na Slovensko a opačne

 

Nepotrebujete expresné doručenie ani celý kamión? LTL preprava balíkov z Anglicka na Slovensko (a opačne) je ideálnym riešením pre zasielanie menších zásielok. Nájdite si firmu, ktorá ponúka zbernú službu, teda konsolidáciu viacerých zásielok do väčších skupín, a následne tieto zásielky doručuje na pravidelnej linke Anglicko → Slovensko a späť. Ide o ekonomicky výhodné riešenie, keďže pri LTL preprave platíte iba alikvotnú časť z prepravnej ceny a zároveň tak šetríte i životné prostredie.

 

Precleniu sa síce nevyhnete, ale môžete si ušetriť aspoň starosti

 

Od BREXITU je otázka preclievania tou najčastejšou, ktorá sa spája s posielaním balíkov medzi SK a UK. Každý balík (s výnimkou papierových dokumentov) musí byť preclený a s tým súvisí množstvo administratívnych úkonov. Kedy ste povinný platiť clo a DPH? Máte povinnosť podávať hlásenia INTRASTAT? Ako vystaviť colné prehlásenie, EUR 1 dokumenty alebo certifikát o pôvode tovaru? Ak si s týmito otázkami neviete rady alebo len jednoducho chcete šetriť svoj čas, zverte všetky colné záležitosti do rúk skúsenej logistickej firme.

 

Preprava balíkov do Anglicka a z Anglicka nemusí byť pre vás nočnou morou, ak si vyberiete spoľahlivého partnera v logistike. Spoločnosť Focus Logistics ponúka svojim zákazníkom všetky spomínané spôsoby dopravy aj spolu kompletným servisom v oblasti colného odbavenia.

Zdroj: RoseBox | UNSPLASH.COM
 

Hodnotenie

Preprava balíkov do Anglicka
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma