Priprav sa s nami na pohovor

Priprav sa s nami na pohovor

Základné rady, ako pohovor zvládnuť a nestresovať

20.11.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Prvým úspechom je už dostať sa na pohovor, to, že zaujmeš jedinečným životopisom alebo motivačným listom,  avšak to neznamená, že ide o cieľovú rovinku. Stále je čas čo to pokaziť – a to samozrejme nechceš ani ty a ani my! Okolo pohovorov sa hovorí všeličo – dôležité je však poznať základ úspešného zvládnutia pohovoru. Na tieto veci nikdy nezabudni: 

 

Čo hľadá zamestnávateľ? 

Dostaneme sa úplne na začiatok, na to ako si vyberáš pracovné ponuky. Zaujala ťa nejaká brigáda a chcel by si zamestnávateľovi poslať svoj životopis? Nie tak rýchlo – životopis, motivačný list si musíš prispôsobiť na základe informácií, ktoré sú v inzeráte. Chceš predsa zaujať a preto je dôležité starostlivo prečítať čo naozaj zamestnávateľ hľadá – mnoho uchádzačov to totiž len prebehne alebo úplne odignoruje. 

 

Čo hľadáš ty? 

V prvom rade musíš myslieť na to, čo by ťa bavilo robiť, alebo aspoň na čo si schopný alebo študovaný. Bezhlavo sa púšťať do pracovnej ponuky nie je dobrá voľba. Náš tip je: napísať si svoje silné vlastnosti a pracovné zručnosti, ktoré ovládaš a ak si nerozhodný, môže ti aj toto pomôcť. 

 

Príprava na pohovor 

Niekto vraví: Na pohovor sa nedá pripraviť.  Iný zase: Priprav sa na každú otázku, čo ťa napadne – budú ti dávať zákerné otázky... Nie je nutné hneď stresovať. určite by si sa na pohovor mal pripraviť – aspoň tak, aby si približne vedel, čo budeš vravieť. Dlhé zamýšľania alebo odpoveď „neviem“ nikdy nevyzerajú dobre. Dnes na internete nájdeš mnoho článkov o tom, čo je tajomstvom úspešného pohovoru. Prejdi si pár otázok a precvič si rečnenie pred zrkadlom. 

 

Večer pred pohovorom...

Nenechávaj nič na poslednú chvíľu – prípadne maj prichystaný aj plán B. To platí napríklad pre oblečenie, účes alebo aj to , ako sa dostaneš na miesto pohovoru. Nikdy nemeškaj! Omeškanie je akceptovateľné iba vtedy ak ide naozaj o naliehavú situáciu, inak nie ! Preto si poriadne pozri koľko cesta trvá, aké máš možnosti sa tam dostať a ktorá je tá najspoľahlivejšia. 

 

Počúvaj a odpovedaj

Pohovor nie je vypočúvanie, takže sa zdrž krátkych odpovedí a ako sme už spomínali – nikdy neodpovedaj neviem. Každá odpoveď, ktorú na otázku dáš, by na teba mala vrhať pozitívne svetlo. Taktiež, ak si si čítal základné údaje o firme alebo o zamestnávateľovi, môžeš sa aj ty niečo opýtať a rozprúdiť tak rozhovor. 

 

Hľadáš ďalšie rady na pohovor? Nájdeš ich na našej stránke Brigada.sk !

 

Hodnotenie

Priprav sa s nami na pohovor
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma