Proti cukrovke zdravým životným štýlom!

Proti cukrovke zdravým životným štýlom!

Aká je najlepšia prevencia pred cukrovkou?

04.11.2020 | PoctiveSEO | www.domacadialyza.sk

Dnes je všeobecne známa cukrovka (diabetes mellitus) ako závažné ochorenie liečené prevažne za pomoci medicíny. 

Pred akoukoľvek liečbou je dobré, aby sme boli informovaní, že  máme diabetes mellitus 1. typu a diabetes mellitus 2. typu. 

 

Pri type 1, je nevyhnutné telu dodávať inzulín a tým zabezpečiť dostatok tejto látky pre telo, pokiaľ si ho nevie samé vyprodukovať. Ale pri type 2 si môžeme pomôcť aj my samy a to veľmi jednoducho.

Prispôsobme životný štýl veku a práci

Pohyb je pre nás tak či tak veľmi dôležitý. Nielen pre zdravší životný štýl ale aj ako prevencia, pretože tento typ cukrovky je neraz bežný aj pri obezite.

Potrebujete nájsť rovnováhu

Keďže je viac ako potrebné udržať hodnoty krvného cukru čo najbližšie ku normálnym hodnotám, najefektívnejšie môže byť znížiť telesnú hmotnosť. 

 

Pokiaľ máte sedavú prácu, bolo by dobré, aby vaše voľnočasové aktivity zahŕňali viac pohybu. Samozrejme je dôležité si prihliadať aj k svojmu veku. Musímee si uvedomovať čo si vo vašom stave môžete dovoliť. Zároveň by ste ale mali deň za dňom klásť na fyzické aktivity väčší dôraz. Pokiaľ nemáte dobrú kondíciu choďte na to radšej pomaly, ale iste. 

Kde je vôľa tam je cesta

Vhodné je vyvarovať sa zbytočnému stresu, nepožívať alkoholické nápoje. 

Táto choroba môže byť nebezpečná, zvlášť ak o nej pacient nevie a  v určitom štádiu môže spôsobiť aj zlyhanie či bolesti obličiek

Je dôležité si sledovať hladinu cukru, kontrolovať sa a snažiť sa svojim prístupom  zmierniť štádium tohto ochorenia. Majte samy seba pod kontrolou, pretože dodržiavanie týchto odporúčaní spomaľujú, často až zabraňujú vzniku ďalších príznakov.

 

Odporúča sa zaviesť aj nejakú diétu.  Nezabudnite ju však konzultovať s odborníkom, teda dietológom, pretože v konečnom dôsledku by ste si mohli viac uškodiť, ako pomôcť. 

Dôležitá je aj pestrosť jedálnička. Pozor na  vyprážané a múčne jedlá, skúste sa viac zameriavať na zeleninu, ovocie a jedlá ktoré sú pripravované varením, dusením.

 

Bude to určite vyžadovať veľa sebazaprenia, trpezlivosti, často to bude psychicky náročné, no pri takejto rapídnej zmene životného štýlu  s tým musíte, počítať a vaše telo sa vám skôr či neskôr určite poďakuje.

 

Preto vám prajeme veľa zdravia,odhodlania a hlavne trpezlivosti, tá je dôležitá!

 

 

Hodnotenie

Proti cukrovke zdravým životným štýlom!
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma