Salzburg - priekopník v stavbách s drevobetónom

Salzburg - priekopník v stavbách s drevobetónom

Aké stavebné materiály preferujú v Rakúsku?

14.03.2022 | Leier Baustoffe SK s.r.o. | www.leier.sk

Prieskum, ktorý na základe žiadosti Zväzu rakúskych betonární – VÖB nedávno uskutočnil rakúsky inštitút pre výskum verejnej mienky TQS Research & Consulting k stavebnému materiálu drevobetón zistil tieto vynikajúce výsledky: až neuveriteľných 90% opýtaných v rakúskom stavebnom segmente považuje drevobetón za odolný stavebný materiál, 77% ho považuje za udržateľný (ekologický) a 69% opýtaných si dokonca myslí, že drevobetón je v súčasnosti cenovo stabilnejší a jeho dodávky sú spoľahlivejšie oproti iným stavebným materiálom.

 

V tomto období sú to obzvlášť dôležité parametre pre stavebníctvo, pretože vzhľadom na súčasný nedostatok surovín a všeobecnú infláciu je cenová stabilita a spoľahlivosť stále dôležitým faktorom pre stavebné firmy. Bolo by preto logické, keby domáca politika  a stavebníctvo stále viac uprednostňovali lokálne stavebné materiály, akým je aj drevobetón. Suroviny na výrobu drevobetónu, ako cement a drevná štiepka, sa vyrábajú takmer výlučne regionálne. Drevobetón sa však v súčasnosti bežne používa iba v niektorých častiach Rakúska ako je Salzburg, Korutánsko a Štajersko. Podľa údajov pracovnej skupiny na drevobetón tvorí tento materiál až 60% pri verejnoprospešných bytových výstavbách. Jedného času bol Salzburg prvou spolkovou krajinou v Rakúsku, ktorá uznala potenciál tohto stavebného materiálu a toto leto dokonca takmer zdvojnásobila bod financovania na jeho využitie pri verejnoprospešnejbytovej výstavbe.

 

Rozhodnutie, ktoré môže byť vzorom aj pre iné spolkové krajiny, pretože práve v tejto súčasnej, dosť napätej situácii na svetovom trhu so surovinami, musí byť cieľom rakúskej stavebnej politiky podporovať regionálne a trvalo udržateľné stavebné materiály. Tie nám zabezpečia pracovné miesta, ale tiež dokážu zabezpečiť stabilnú stavebnú činnosť.

 

Spoločnosť Leier vyrába a distribuuje takýto stavebný materiál aj na Slovensku. Jedná sa o ekologické a 100% recyklovateľné tvarovky z Durisolu, o ktorých sa viac dočítate na webstránke www.leier.sk/produkty/durisol/.

 

 

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.

Pribylinská 3, 831 04 Bratislava

Tel: 02/44 888 846

www.leier.sk

leier@leier.sk

 

Hodnotenie

Salzburg - priekopník v stavbách s drevobetónom
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma