Sekčná garážová brána: Výhody a nevýhody

Sekčná garážová brána: Výhody a nevýhody

Premýšľate nad výberom vhodnej garážovej brány? Na trhu nájdete hneď štyri typy brán. Čo je vlastne sekčná brána?

26.09.2019 | Hi Promotion s.r.o. | kruzik.cz

Sekčná garážová brána

 

Garážová brána je tvorená z lamiel, ktoré fungujú na princípe pohybovania sa po koľajniciach pod strop. Sekcie majú výšku približne 500 alebo 610 milimetrov. Do brány môžu byť integrované aj dvere, okienka, kľučky alebo iné praktické prvky.

 

Aké sú výhody brány?

 

Brány disponujú tiež bezpečnostnými prvkami, ktoré zabraňujú tomu, aby ste si pri ich otváraní alebo zatváraní privreli prsty medzi sekcie. Majú tiež výborné izolačné vlastnosti, vďaka čomu je garáž chránená pred vplyvmi počasia, a nie veľmi hlučnú prevádzku. Medzi ich najväčšiu výhodu sa radí aj dlhá životnosť.

 

Okrem vašej bezpečnosti výrobcovia mysleli aj na bezpečnostné poistky, ktoré garáž ochránia pred násilným vniknutím.

 

V prípade, že sa rozhodnete pre sekčnú garážovú bránu, na výber máte hneď niekoľko dekorov - od klasického moderného dizajnu, cez rustikálny vzhľad až po vlastný dizajn.

 

Aké sú nevýhody brány?

 

Aj sekčná brána má isté nevýhody. Inštaláciou sa môže znížiť výška prejazdu. Je o niečo drahšia ako ostatné typy garážových dverí a keďže sa zasúva pod strop, prichádzate tiež o časť, ktorú by ste ináč mohli využiť ako úložný priestor.

 

Do akého typu garáže sa sekčná brána hodí?

 

Brána sa hodí takmer do akejkoľvek garáže. Môže ísť aj o garáž, ktorá má obmedzený stavebný otvor alebo stojí v blízkosti rušnej vozovky či verejného chodníka. Keďže sa zasúva pod strop,nepotrebujete pred ňou žiadne miesto na krídlo.

 

Myslite na pohodlie

 

Ideálnou voľbou je siahnuť po type garážovej brány na pohon, ktorú môžete otvárať a zatvárať aj pomocou diaľkového ovládania. Pohon môže byť umiestnený pod stropom alebo na boku. Automatickú bránu oceníte najmä v prípade, že je vaša garáž umiestnená na ulici s rušnou premávkou alebo v zlom počasí. Samozrejme, v prípade výpadku prúdu si nemusíte robiť žiadne starosti, pretože bránu je možné ovládať aj manuálne.

Hodnotenie

Sekčná garážová brána: Výhody a nevýhody
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma