6 vecí, ktoré ste nevedeli o korkovej podlahe

6 vecí, ktoré ste nevedeli o korkovej podlahe

Pravdepodobne ste o nej počuli aj vy a možno ju dokonca aj zvažujete. Ako je na tom korková podlaha a čo o nej vlastne vieme?

27.09.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

Áno, korková podlaha sa vyrába z korku

 

Korok neslúži len ako uzáver vínových fliaš. Má totiž skutočne široké využitie. Môžete si ním napríklad vydláždiť domov. Korok pochádza z kôry špeciálneho stromu, korkového dubu, ktorý rastie v južných častiach Európy a v severnej Afrike. Strom je ako jediný známy pre svoju unikátnu vlastnosť - jeho kôra dorastá. Stromy sa dožívajú až 500 rokov a každoročne produkujú kôru, ktorá je ďalej spracovaná.

 

Korok je hypoalergénny

 

Ak vás trápia alergie alebo astma, korok je skvelou voľbou. Podlaha odoláva tiež plesniam a je antimikrobiálna, čo v preklade znamená, že odpudzuje nečistot a prach.

 

Korok nie je náročný na starostlivosť.

 

Pri správnej starostlivosti vám vydrží aj desaťročia. Pozor by ste si mali dávať na dobré utesnenie podláh či na nehody. Ak náhodou niečo na podlahu vylejete, utrite tekutinu čo najskôr.

 

Na bežné čistenie podlahy používajte vysávač a následne ju vytrite vlhkým mopom. Tiež nepoužívajte čistiace prostriedky na báze oleja, pretože by mohli podlahu poškodiť. Radšej siahnite po variantoch na báze vody, ktoré sú špeciálne určené pre korkové podlahy.

 

 

Korková podlaha je príjemne teplá

 

Studená podlaha vás unavuje, ale ani meraný koberec nie je riešením? V tom prípade vám ešte ostáva korková podlaha, ktorá je skvelým tepelným izolantom. Bunkové zloženie podlahy zadržiava teplotu v miestnosti. Aj preto sa môžete spoľahnúť na to, že vám korok ušetrí náklady na energiu.

 

Korok je ekologická voľba

 

Nielenže pochádza zo stromu, ktorý sa regeneruje, ale ide tiež o prírodný materiál, ktorý sa radí medzi udržateľné.

 

Korok je trvácny

 

Korok sa vyznačuje dlhou životnosťou a je pomerne odolný. Nezabudnite však podložiť nábytok podložkami, aby ste podlahu nepoškodili. Inak sa môže stať, že sa na podlahe spravia priehlbiny.

 

Už nemusíte siahať po drevených podlahách, ak domácnosti chcete dodať unikátny prírodný ráz. Korková podlaha je totiž dizajnovo dokonalá a hodí sa do rustikálnych aj moderne zariadených domov. Tak čo na to hovoríte? Je korok to, čo hľadáte?

 

Hodnotenie

6 vecí, ktoré ste nevedeli o korkovej podlahe
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma