Ako pracovali naši predkovia a živíme sa tým dodnes?

Ako pracovali naši predkovia a živíme sa tým dodnes?

Toto sú povolania, čo siahajú až do staroveku

04.10.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Je možné, že dnešný svet nevylúčil už všetko staré a nahraditeľné? Ver tomu, či nie, niektoré povolania sa nezaobídu bez ľudskej ruky. Síce sme v dobe, kde je automatizácia v plnom rozsahu, stále sú však veci, čo stroje nenahradia. Toto sú zamestnania, ktoré u nás pretrvávajú až po dnes.

 

Farmári

To je asi pochopiteľné. Kde by sme boli dnes nebyť ich? bol to náš prirodzený vývoj, hľadanie potravy aj inak než len lovom. Postupne sa naše uvažovanie formovalo a prišli sme až k tomu, že si sami potraviny môžeme sadiť. Všetko to začalo v oblasti juhozápadnej Ázie už pred 20 000 rokmi pred naším letopočtom.

 

Umelci

Možno považovať za umenie aj praveké jaskynné maľby? Ak si myslíš, že áno, tak môžeme rátať s tým, že umelci sa začali vyvíjať už vtedy. To však nebolo umenie ako také, slúžilo najmä pre kulty, náboženské účely a rituály. Okrem malieb sú to aj tanečníci alebo hudobníci, ktorí taktiež začínali pri kultoch a prepracovali sa až na pozíciu zabávačov. Vieme, že mnoho z umení pretrváva až do dnes.

 

Mäsiari

Lovenie bývalo naším prvým spôsobom obživy, dá sa to brať tak, že sme všetci boli mäsiari? To asi nie, no postupom času sme sa naučili mäso spracovávať a správne konzumovať. Vieme, že aj dnes v našom obchode nájdeme človeka, čo nám rád mäso nakrája a predá, už to nemusíme robiť sami.

 

Okultisti a médiá

Že rozprávanie s duchmi? Možno to poznáš z filmov ako je napríklad V zajatí démonov, no kedysi to úplne nebolo tak. Ešte predtým ako bola samotná cirkev a Satan ešte nebol na mysli ani jedného človeka, okultisti, lepšie povedané tzv. sybily boli ženy, čo vedeli predpovedať budúcnosť pomocou kontaktovania sa s bohmi. Bola to veľmi dôležitá pozícia. Dnes to však poznáme skôr ako veštice, ktoré nám vyveštia náladu pre tento týždeň.

 

Architekti

Človek sa musel naučiť žiť s podstatnou formou ochrany. Budovanie obydlí bolo taktiež základnou vecou, čo sme sa naučili veľmi dávno. Napríklad v starovekom Grécku bola táto funkcia povýšená a stavby mali svoje charakteristické určenie. Z rímskych dejín poznáme napríklad známeho Appolondra z Damasku.

 

Doktori

Ľudia sa potrebovali liečiť a uzdravovať. Stále sa hľadali nové techniky, ktoré by odstránili čoraz náročnejšie choroby. A vidíme to aj v dnešnej dobe. Osobný kontakt a precízne oči doktora nenahradí zatiaľ nič.

 

Učitelia

Asi najpoprednejšie sa začala táto „profesia“ rozvíjať v starovekom Grécku, kedy nešlo ani tak o učiteľa, ako skôr rečníkov a filozofov, ktorí inšpirovali mladé mysle. Napokon sa učenie formovalo a prichádzali učitelia s jasným cieľom- učiť mladších a neskúsených.

 

Doba sa mení, veci zanikajú z vznikajú nové. Nemusí to tak byť vždy. Vidíme, že sme čoraz pohodlnejší vďaka novým objavom, čo formujú našu dobu. Osobný ľudský kontakt však nič nemôže nahradiť.

Hodnotenie

Ako pracovali naši predkovia a živíme sa tým dodnes?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma