Tipy, ako si vytvoriť dokonalú kanceláriu v štýle boho

Tipy, ako si vytvoriť dokonalú kanceláriu v štýle boho

Kancelária, ktorá bude inšpirovať vášho tvorivého ducha

04.12.2022 | PoctiveSEO | bilynabytek.cz

Ak trávite veľa času prácou vo svojej kancelárii, určite bude mať zmysel zladiť atmosféru interiéru s vami zvoleným štýlom dizajnu. Boho štýl môže pomôcť vybudovať upokojujúce a príjemné prostredie, ktoré je ideálne pre produktívnu domácu kanceláriu. Boho štýl je momentálne veľmi obľúbený a okamžite dodáva miestnosti osobitosť.

 

Ale čo presne ten boho dekor je? Aké sú jeho charakteristické prvky a ako si v tomto štýle zariadiť kanceláriu? Čítajte ďalej a zistite, ako zladiť dekorácie tohto štýlu bývania a získať organizovanú kanceláriu v štýle boho, o ktorej ste snívali.

 

Čo je bohémsky dizajn? A ako si môžete vytvoriť ideálnu kanceláriu v štýle boho?

 

Boho dekor, tiež známy ako bohémsky štýl, je označovaný ako bezstarostný prístup k dekorácii. Neexistujú v podstate žiadne prísne pravidlá, ktoré by diktovali, čo je a čo nie je správne. Boho štýl zahŕňa zmes farieb, textúr a vzorov, ktoré spolu vytvárajú hravý, ale súdržný vzhľad.

 

Pri vytváraní ideálnej kancelárie v štýle boho sa treba zamerať na uchovanie základných kusov nábytku, ktoré potrebujete na svoju prácu – teda stôl, stolička, jednoduché úložné priestory atď. Odtiaľ môžete pokračovať a vyzdobiť si priestor vzrušujúcimi štýlovými kúskami.

 

Pracovný priestor

Nábytok hrá samozrejme dôležitú úlohu v kancelárii. Stoly aj kancelárske stoličky by vám mali byť čo najviac pohodlné na prácu na celé hodiny.

​​

Ak väčšinu dňa sedíte pri stole, čo predpokladáme, môžete sa poobzerať po veciach, ktoré môžu priestor zútulniť. Pridaním boho vankúšov a prikrývok môžete vytvoriť priestor na oddych a relax popri práci. Pridajte plyšové kreslo so sýtymi farbami, aby ste cítili atmosféru boho vo svojej domácej kancelárii. Rozhodnite sa pre vaše obľúbené farby, vzory a materiály.

 

Zeleň

Rastliny a prírodný dekor sú skvelým doplnkom kancelárie v štýle boho. Kúpte si niektoré z vašich obľúbených rastlín, ktoré zaplnia kancelársky priestor. Okrem toho, že rastliny oživia miestnosť, zlepšia aj kvalitu vzduchu. Takže čím viac rastlín vo vašej kancelárii, tým lepší pracovný zážitok.

 

Len sa uistite, že viete, ako na správnu starostlivosť, pretože rastliny potrebujú viac než len slnečné svetlo a vodu. Ak máte deti alebo domáce zvieratá, môžete si vybrať aj umelé rastliny. Aj tie totiž môžu pridať toľko farieb a jasu do priestoru bez dôkladnej starostlivosti.

 

Farby

Ako sme už spomínali, boho štýl je jedinečný, pretože nemá prísne pravidlá. Existujú však určité prvky, ktoré vám môžu vylepšiť boho vzhľad. Pre farebnú schému vám odporúčame držať sa jasnejších farieb, neutrálnych monochromatických a zemitých, prírodných tónov. 

 

Vaša kancelária však nemusí byť vír farieb. Namiesto toho si môžete vybrať určité farby ako výrazné doplnky, pričom sa budete držať pomerne neutrálnej farebnej palety. Boho štýl ľahko dopĺňa napríklad aj vhodná biela elegantná komoda, či iný čierny alebo hnedý nábytok. 

 

Ak chcete viac experimentovať s farbami, ako základ môžete vybrať zelenú, sýtohnedú alebo sivú farbu, pre kancelárske doplnky naopak zvoliť odtiene fialovej, modrej alebo ohnivo oranžovej. Jedinečnosť tohto štýlu spočíva v kombinácii farieb, ktoré urobia vašu kanceláriu atraktívnejšou.

 

Textílie

Čo sa týka materiálov, aj s nimi môže vaša kancelária v štýle boho skutočne zažiariť. Zvoľte prírodné textílie, ktoré vykazujú textúru, ako je ratan, makramé či tkané materiály. Máte už koberčeky a prikrývky na doplnenie priestoru? Zakomponujte do miestnosti farebný gobelín, ktorý rozžiari vašu stenu alebo vylepší závesy na oknách.

 

Tip: Viete na čo myslieť pred kúpou záclon?

 

Aby váš pracovný priestor získal exotický vzhľad, môžete použiť aj farbené textílie a vzory z rôznych častí sveta. Patria sem textílie vyrobené napríklad v Strednej Ázii alebo Afrike. 

 

Zatiaľ čo iné štýly vyžadujú minimálny, elegantný a moderný dekoratívny materiál, kancelárske dekorácie v boho štýle si žiadajú opak. Dôležitá vec, ktorú si treba zapamätať pri návrhu pracovnej miestnosti, je miešať a kombinovať. Môžete použiť aj staré materiály s mierne opotrebovaným vzhľadom v retro alebo vintage štýle.

 

V prípade, že nemáte doma starý nábytok, môžete preskúmať vintage obchody alebo sekáče vo vašej oblasti a nájsť pre vás ten najvhodnejší.

 

Osvetlenie

Na trhu existuje široká škála tvarov a štýlov, vďaka čomu je ľahké nájsť to perfektné osvetlenie pre vašu pracovňu. Stolové lampy vám umožnia pracovať kedykoľvek počas dňa aj v zimných mesiacoch, kedy je skôr tma.

 

Doplnky

Doplnky sú nevyhnutnosťou nielen v kancelárii. Na záverečné úpravy v tomto štýle použite napríklad ručne vyrobené predmety, rodinné fotografie alebo akýkoľvek iný starodávny predmet. Do boho inšpirovanej pracovne môžete vystaviť aj vaše suveníry napríklad z rôznych ciest alebo dovoleniek. Medzi obľúbené nástenné dekorácie patria kresby, nápisy, vejáre, zvonkohry, makramé, ale aj diela od pouličných umelcov. Môže to byť čokoľvek, čo máte radi, niečo, čo dodá jedinečný vizuálny efekt. 

 

Na čo dbať pri zariaďovaní boho kancelárie?

 

1. Jednoduchosť

Bohémsky dekor je síce poznačený maximalizmom, ale môže byť aj minimálnejší. Ak dávate prednosť pracovnému priestoru, ktorý je prehľadný a organizovaný, odporúčame vám venovať pozornosť vzdušnej boho kancelárii, so základným nábytkom a menej dekoráciami.

 

2. Zmysluplné dekorácie

Jedna vec, ktorú si treba zapamätať pri bohémskom dekore, je, že by mal pôsobiť výnimočne. Napríklad môžete zahrnúť umelecké diela zobrazujúce vaše obľúbené citáty alebo mantry, ktoré vás budú inšpirovať.

 

3. Svetlo

Ak môžete, vyberte si priestor pre svoju boho kanceláriu s veľkými oknami, ktoré prepúšťajú slnečné svetlo. Vychutnanie si slnečného tepla pri práci je nevyhnutnosťou v každom pracovnom priestore. Aby vám však slnko nebránilo pri práci, môžete zvoliť rímske rolety, ktoré vás ochránia pred žiarivými lúčmi, no nezatemnia miesto.

 

4. Pridajte nádych elegancie

Ak preferujete bohémsky dekor so štipkou elegancie, v tomto prípade vám odporúčame zakomponovať do kancelárie zrkadlá so zlatým rámom či krištáľové vázy. Váš priestor by vás mal inšpirovať a zároveň odrážať vašu jedinečnú osobnosť. 

 

5. Hrajte sa so vzormi

Najrýchlejší spôsob, ako urobiť boho kanceláriu alebo akýkoľvek priestor hravejším, je kombinácia viacerých vzorov. Vyberte si tapetu, jutový koberec alebo niekoľko ďalších vizuálne zaujímavých kúskov bohémskej výzdoby. Takto môžete vytvoriť kreatívny, no uvoľnený pracovný priestor.

 

6. Optimalizujte svoj priestor

Ak nemáte veľkú pracovňu, efektívne využitie priestoru je nevyhnutné. Zaveste police na stenu alebo použite vertikálne police na dokumenty, aby ste čo najlepšie mohli optimalizovať váš priestor. Police nad stolom udržia priestor organizovaný a poslúžia aj ako úložný priestor pre kancelárske potreby.

 

7. Rovnováha

Osvojiť si boho štýl je oveľa viac než len snažiť sa implementovať tento trend do dizajnu vašej kancelárie. Treba vytvoriť rovnováhu medzi príjemným estetickým a relaxačným pracovným prostredím, kde budete môcť byť produktívni bez akýchkoľvek rušivých vplyvov. To, čo definuje tento štýl, je spojenie niečoho, čo môže byť útulné a zároveň profesionálne.

 

Tip: Interiér zariadený v bohémskom štýle, odráža aj veľa charakteristík štýlu hygge, ktorý označuje pocit spokojnosti, vyvoláva príjemnú atmosféru a útulné prostredie. Ak uprednostňujete práve takýto priestor, možno vás bude zaujímať aj škandinávsky štýl bývania hygge.

 

8. Funkčnosť

Nezáleží, aký štýl na zariadenie zvolíte, kancelárie by mali byť usporiadané tak, aby boli funkčné bez toho, aby ste trávili príliš veľa času hľadaním svojich vecí. Najprv treba začať tým, že si vytvoríte dostatok miesta pre svoje kancelárske potreby a všetko upracete.

 

9. Miesto pre klientov

Ak prijímate vo svojej kancelárii aj hostí alebo klientov, treba vytvoriť miesto aj pre nich. Rustikálny písací stôl alebo retro stolička v kombinácii s pohodlnou pohovkou môže jednoducho vytvoriť profesionálny vzhľad a priestor, kde sa môžete porozprávať so svojimi klientmi a kolegami.

 

Ako pracovať s kancelárskym nábytkom, ktorý už máte?

Začínate od nuly? Našťastie nemusíte všetko vyhadzovať, aby ste získali svoju ideálnu boho kanceláriu. Boho dizajn je o vrstvení. Či už je vaša kancelárska stolička čierna, biela, drevená alebo kovová, môžete ju jednoducho zvýrazniť vzorovanou, farebnou alebo textúrovanou prikrývkou, aby dostala boho nádych.

 

Podobne môžete svoje police a stôl zvýrazniť vázami, fotografiami alebo inými jedinečnými kúskami, ktoré dodajú osobitosť základným kúskom vo vašej kancelárii.

 

Tip: Viete aké trendy bývania nás v roku 2022 sprevádzali?

 

Zhrnutie

Bohémska kancelária môže byť tým najlepším prostredím na prácu, zvýšiť vašu produktivitu a súčasne aj vašu kreativitu. Pracovňu s motívom boho si môžete vytvoriť aj vo svojej domácnosti.

 

Buďte kreatívni a navrhnite si jedinečnú atmosféru, ktorá vás inšpiruje k práci. Skombinujte viacero vzorov, použite vintage nábytok, pridajte rastliny a naplňte miestnosť tými správnymi doplnkami, ktoré doplnia vašu kancelársku výzdobu.

 

Či už pracujete z domu alebo chodíte do firmy, vaša pracovňa by mala vyzerať dostatočne atraktívne, aby podporila vašu kreativitu. Existuje veľa motívov a štýlov na dekoráciu vašej kancelárie, ale bohémsky štýl je jednou z momentálne najčastejšie používaných tém na vybudovanie miesta plného života, kultúry a krásneho materiálu.

Dominika Blchová, obsahový a SEO špecialista

Photo by Visually Us: https://www.pexels.com/photo/beige-table-l
Foto od Spacejoy na Unsplash

Hodnotenie

Tipy, ako si vytvoriť dokonalú kanceláriu v štýle boho
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma