Už ste objavili nový hybridný model pracovného režimu?

Už ste objavili nový hybridný model pracovného režimu?

Možno vaším zamestnancom uľahčí návrat do práce

31.05.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Zdá sa, že svitá na lepšie časy a zamestnanci sa pomaly budú vracať do pôvodných pracovných priestorov. Čo sa však stáva problémom je opäť veľký skok a vytrhnutie zo stabilného zaužívaného režimu práce z domu. Zamestnávatelia preto prichádzajú s novým riešením, ako zamestnancom uľahčiť návrat do práce

 

Existuje už dlhšie, ale v tomto čase sa o ňom rozpráva čoraz viac, ide o tzv. hybridný model pracovného režimu. Existujú približne 3 typy, nad ktorými zamestnávateľ môže uvažovať a môže ich využiť aspoň na nejaký čas, kým sa zamestnanci v kanceláriách opäť neudomácnia.

 

Práca na diaľku 

 Po zvážení svojich možností si zamestnávateľ môže vybrať a naďalej preferovať prácu na diaľku. Zamestnanci tým pádom môžu naďalej pracovať z domu, no tí, kľúčoví zamestnanci, však budú musieť prísť osobne do práce.  

 

Otvorené kancelárie

Ak však zamestnávateľ chce svoje priestory využívať výhodnejšie, môže povoliť svojim zamestnancom príchod do práce. Otvorené však budú najmä pre tímové spolupráce a porady. Väčšinou vyžadujú riadny príchod do práce raz až dvakrát za týždeň.

 

Pol na pol 

Potom je tu striedavý režim. Polku týždňa zamestnanec môže pracovať v kancelárií a zbytok týždňa z domu. V kanceláriách sa budú nachádzať lídri a manažéri, s ktorými bude potrebné konzultovať a preberať nové projekty.

 

Bude tento spôsob naozaj nápomocný? Súhlasili by ste s ním i vo vašej fime, alebo sa už zamestnanci nevedia dočkať na ich pôvodné pracovné miesto?

Hodnotenie

Už ste objavili nový hybridný model pracovného režimu?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma