Pokojné cvičenie joga môže byť veľké dobrodružstvo

Pokojné cvičenie joga môže byť veľké dobrodružstvo

Jedným z dôvodov, prečo je šport u mnohých tak obľúbený je i možnosť vyskúšať niečo nové.

31.05.2021 | Hi Promotion s.r.o. | ski-max.sk

Jedným z dôvodov, prečo je šport u mnohých tak obľúbený je i možnosť vyskúšať niečo nové. Mnohé športy častokrát lákajú kvôli svojej netradičnosti, dobrodružnosti, či prostrediu, v ktorom sú praktizované. Lyžovanie je zaručene jedným z nich. Svojim fanúšikom tento šport prináša jedinečný športový a adrenalínový zážitok v prostredí prenádhernej prírody, ktorý poskytuje aktívny relax pre telo, a zároveň odpočinok i pre myseľ. V dnešnom článku vám však predstavíme pohybovú aktivitu, ktorá možno na prvý pohľad nie je adrenalínová. Keď ju však bližšie spoznáte, utvrdíte sa v tom, že vydať sa na cestu cvičenia jogy dokáže byť veľmi veľké dobrodružstvo a odpočinok pre telo i myseľ.

 

Dokážete nachvíľku vypnúť svoju myseľ?

 

 

Že je joga skutočne dobrodružný zážitok má jeden veľký dôvod, a to ponorenie sa do nášho vnútra. Cvičenie jogy nemožno považovať len za pohybovú aktivitu, pretože predstavuje dokonalé spojenie cvičenia a meditácie. Umožňuje vám tak nachvíľku utíšiť svoju myseľ plnú starostí, povinností, stresu a učí vás zamerať sa len na prítomný okamih a od všetkého si nachvíľku odpočinúť. A presne v tom spočíva tá pravá výzva a dobrodružstvo v jednom. Je veľmi ťažké v uponáhľanom svete nachvíľku stlačiť vypínač a celý okolitý svet na pár momentov vypnúť.

 

Joga je relax i posilňovanie tela

 

Na prvý pohľad relaxačné cvičenie dokáže byť v skutočnosti poriadna výzva i pre naše telo, kondíciu a flexibilitu. Počas cvičenia jednotlivých tipov jogy sa bude zapájať množstvo svalov vášho tela, a to predovšetkým tie na rukách a v strede tela (tzv. core). Okrem spevnenia rúk a brucha, prináša joga i zlepšenie flexibility. Pravidelným praktizovaním jogy sa vaše telo stáva silnejšie a ohybnejšie. Joga je ideálna spôsob ako ponaťahovať stuhnuté svalstvo v prípade, že pracujete počas dňa v sede alebo máte problémy s chrbticou.

 

Cvičenie jogy v pokojnom prostredí na podložke síce neponúka toľko adrenalínu, ako keď sa vydáte na svah v lyžiarskom oblečenílyžami, lyžiarkami, avšak dokáže byť tiež veľmi zaujímavou výzvou a spôsobom, ako vyskúšať nový typ pohybovej aktivity ( a zároveň si oddýchnuť).

 

Hodnotenie

Pokojné cvičenie joga môže byť veľké dobrodružstvo
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma