Viete, ako si vybrať podprsenku a ako sa o ňu vhodne starať?

Viete, ako si vybrať podprsenku a ako sa o ňu vhodne starať?

Výber podprsenky

21.05.2022 | PoctiveSEO | lanotte.cz

Dámskych podprseniek na trhu existuje nespočetné množstvo. Pri kúpe tejto spodnej bielizne je dôležitý nielen vzhľad, ale aj to, ako vám podprsenka sadne. Ešte predtým, ako si začnete vyberať strih, mali by ste vedieť, po akej veľkosti treba siahnuť.

 

Viete, ako si vybrať správnu podprsenku a aké druhy a strihy máte na výber?

 

Výber podprsenky

Ako žena určite viete, aké dôležité je vybrať si dobre padnúcu dámsku podprsenku. Základom pri výbere je nielen typ, ale aj voľba správnej veľkosti podprsenky. Vhodná by mala sedieť ako uliata. Ak vám podprsenka nebude dobrá, nebudete sa cítiť komfortne, bude vás ťahať, tlačiť alebo bude príliš voľná a neposkytne prsiam dostatočnú oporu, mali by ste siahnuť po novej.

 

Prvým krokom je správne meranie

Ak nepoznáte vaše miery, správnu podprsenku si vyberiete len ťažko. Ako ich teda zistiť? Najskôr si treba zmerať obvod hrudníka tesne pod prsiami. Merať by ste sa mali ideálne pri výdychu. Následne od nameranej hodnoty odpočítajte asi 5 cm, a tak dostanete výsledný obvod podprsenky.

 

Ďalšia zásadná miera je obvod cez prsia, teda v najširšej oblasti, ktorá určuje veľkosť košíčkov. Zmerajte si prsia v najobjemnejšom mieste, cez bradavky, pritom dbajte na to, aby ste meter mali vždy vo vodorovnej polohe. Keď budete mať vaše miery, stačí už len zvoliť vhodnú veľkosť košíčka podľa veľkostnej tabuľky konkrétneho výrobcu.

 

Podprsenka, ktorá vám dokonale padne, je taká, ktorá kopíruje líniu pŕs, nikde neťahá ani neodstáva, ramienka sa nezarezávajú a ani zadný diel podprsenky sa nevyťahuje smerom nahor.

 

Prečítajte si: Sprievodca výberom podprsenky pre pracovné a biznis aktivity.

 

Typy a strihy podprseniek

Na trhu dnes už nájdete celý rad podprseniek, takže každá žena má možnosť vybrať si tú, ktorá jej padne najlepšie. Okrem toho si môžete vyberať z rôznych strihov, materiálov a motívov. Niektoré modely sa hodia do spoločnosti, iné využijete pri športe alebo na bežné nosenie.

 

Delenie podprseniek podľa vystuženia:

– Vystužená

– Polovystužená

– Nevystužená

 

Ďalšie typy a strihy podprseniek:

– Bralette

– Push-Up

– Bardotka

– Demi cup

– Plunge (dekoltka)

– Multifunkčné podprsenky s variabilnými ramienkami

– Zmenšovacia podprsenka

– Lepiaca / gélová podprsenka

– Bandeau a iné

 

Špeciálne typy podprseniek:

– Dojčiaca/ tehotenská podprsenka

– Športová podprsenka

– Protetická podprsenka

 

Veľmi špeciálnym druhom podprsenky je protetická podprsenka. Je určená ženám, ktoré prekonali onkologické ochorenia a sú po odstránení pŕs. I keď sa príliš od klasických podprseniek nelíšia, majú svoje špecifiká:

 

– v týchto podprsenkách je kapsa na prsnú epitézu a špeciálna vypchávka

– sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý môže mať aj antibakteriálnu úpravu

– majú širšie ramienka, ktoré zaručujú komfortné nosenie

– sú elastické

 

Pri výbere podprsenky si všímajte aj detaily, ako sú ramienka a zapínanie. Ramienka by mali byť pevné, nemali by sa vyťahovať a samozrejmosťou by mala byť aj možnosť nastavenia dĺžky. Niektoré modely podprseniek mávajú odnímateľné ramienka, ktoré môžete v prípade potreby vymeniť alebo podprsenku nosiť úplne bez ramienok.

 

Mohlo by vás zaujímať: Viete o tom, že s vhodnou spodnou bielizňou si môžete posilniť aj váš milostný život?

 

Starostlivosť o podprsenky

Aby vám podprsenky vydržali čo najdlhšie, treba im venovať zvýšenú pozornosť. Každý typ podprseniek, ako aj kvalitná spodná bielizeň najmä z jemných materiálov, si zaslúži výnimočnú a odlišnú starostlivosť. Podprsenky s kosticami, vystužené podprsenky a push-up podprsenky, ktoré sú tvarované a taktiež laserové podprsenky sú snáď najnáchylnejšie na poškodenie.

 

Základom vhodnej starostlivosti je správne pranie bielizne. Pred praním je najideálnejšie podprsenke zapnúť háčiky, aby nedošlo k zaháknutiu a k poškodeniu tkanív. Podprsenky odporúčame prať ručne, v jemnom pracom prostriedku, prípadne použitím ekologického mydla. Nemali by ste používať žiadne agresívne pracie prostriedky, ktoré by mohli poškodiť materiál a deformovať bielizeň.

 

Ak sa rozhodnete prať v práčke, zvoľte špeciálny program na jemné / ručné pranie alebo na 30 stupňov. Pod vplyvom príliš horúcej vody môžu niektoré podprsenky zmeniť tvar, preto je najvhodnejšia vlažná alebo studená voda. Spodnú bielizeň môžeme prať aj v špeciálnych textilných vreckách, ktoré zabránia prípadnému poškodeniu bielizne. Taktiež myslite na farebné odlíšenie, aby nedošlo k zafarbeniu.

 

Podprsenky žmýkať nemusíte, pretože sú často vyrobené z materiálov, ktoré rýchlo schnú. Nechajte ich voľne vyschnúť na šnúre alebo na sušiaku pre bielizeň. Vyhnite sa sušeniu na kúrení. Podprsenka sa môže skrútiť, stratiť pôvodný tvar alebo sa zraziť. 

 

Dominika Blchová, PoctiveSEO.sk

Photo by Dainis Graveris on Unsplash
Photo by Fahad Waseem on Unsplash

Hodnotenie

Viete, ako si vybrať podprsenku a ako sa o ňu vhodne starať?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma