Vieto čo je Parkinsovnové ochorenie a aké má príznaky?

Vieto čo je Parkinsovnové ochorenie a aké má príznaky?

Aké sú jeho príznaky a ako sa odlišuje od Alzheimera?

03.10.2021 | PoctiveSEO | herbatica.sk

 

Parkinson je neurodegeneratívne ochorenie, ktoré sa najčastejšie prejavuje u starších ľudí. Toto ochorenie spôsobuje postupné odumieranie mozgových buniek. Postihuje mozog, čo má za následok problémy s motorikou a psychické problémy.

 

Ako sa prejavuje Parkinson?

Pri tejto chorobe odumierajú v mozgu bunky, čo spôsobuje to, že človek postupne stráca schopnosť kontroly nad svojimi svalmi, pohybom aj rečou. Aj tu existujú rôzne štádiá choroby.

 

Na začiatku rozvoja Parkinsonovej choroby sa môžu chorí javiť ako zdraví a problémy pripisuju starobe. S pribúdajúcim vekom sa sa Parkinson rozvíja ďalej a postihuje mozog. Aj keď Parkinsonova choroba narozdiel od Huntingtonovho ochorenia nie je priamo dedičná, predispozícia sa môže v dôsledku vonkajších vplyvov postupom času na premeniť na chorobu.

 

Tip: Dbajte preto na zdravú životosprávu. Viac tipov pre zdravie, ako aj prípadnú detoxikáciu organizmu sa dozviete v článkoch. 

Typické príznaky Parkinsona

stuhnutosť tela,

trasenie rúk v pokoji,

trasenie celého tela,

spomalená chôdza,

problémy s chôdzou,

porucha rovnováhy,

samovoľný pohyb prstov pri bežných činnostiach

a iné.

Život s Parkinsonom

Bohužiaľ sa toto ochorenie nedá vyliečiť. Súčasná liečba Parkinsonovej choroby spočíva v tlmení príznakov pomocou liekov a mnoho postihnutých siaha aj po iných alternatívach ako napr. CBD oleje. Okrem liekov pomáha na Parkinsona aj cvičenie a rehabilitácia, ktoré pomáhajú pacientovi spolu s liekmi zvýšiť kvalitu života. 

 

Rozdiel: Alzheimer a Parkinson

Alzheimerova choroba je ochorenie, kedy sa zhoršuje demencia a stráca pamäť. Chorý postupne stráca schopnosť spomenúť si na mená a iné jednoduché veci. Pri Parkinsonovi nastávajú problémy s pohybom.

 

Liečba Parkinsonovej choroby

V súčasnosti sa Parkinsonova choroba nedá úplne vyliečiť. V posledných rokoch sa však skúmaním a spoznávaním príčin ochorenia objavujú nové terapeutické možnosti, ktoré by mohli dať nádej pacientom na ich vyliečenie. 

 

 

 

Hodnotenie

Vieto čo je Parkinsovnové ochorenie a aké má príznaky?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma