Výstavy áut v Prahe. Čo ste všetko ste mohli zažiť?

Výstavy áut v Prahe. Čo ste všetko ste mohli zažiť?

Automobilová výstava autoshow PRAHA predstavila rôzne značky vozidiel

03.10.2021 | PoctiveSEO | carnolt.cz

Automobilová výstava autoshow PRAHA predstavila rôzne značky vozidiel - aj tých prémiových. Fanúšikom motorizmu ponúkla veľmi atraktívny program. Diváci si tak mohli vychutnať exhibície na driftovacia dráhe, Drift Taxi pre verejnosť, koncerty či súťaže o ceny. Čo všetko vám ušlo, ak ste tam neboli?

 

Tento rok sa konal 24. ročník výstavy áut svet motorov Autoshow PRAHA, ktorú počas troch dní navštívilo skoro 10 tisíc ľudí. Populárna výstava autoshow PRAHA sa pýši silnou tradíciou a je jednou z najväčších autosalónov v Českej republike. Počas výstavy prezentuje odbornej i širokej verejnosti desiatky modelov vozidiel svetových i domácich značiek.

 

Výstavy sa tento rok zišli dve v rovnaký termín. Pre nadšencov do áut je to dobrá správa, pre vystavovateľov už horšie. Áut je obmedzený počet, a tak je treba vybrať, kam ich umiestnia. Na Autoshow si s tým poradili statočne a hoci je tento rok výstava menšie, aj tak je zaujímavá.

 

Aj napriek tomu, že výstava bola tento rok menšia, divákom priniesla výborný program s prehliadkou závodných áut, autogramiádu s jazdcami. A novinkou bola aj možnosť vyskúšať si testovaciu jazdu. Na vonkajšej ploche bolo možné obdivovať majstrovské prevedenie vozidla v drifte, využiť ste mohli aj Drift Taxi a nechať sa zviesť.

 

Sobotné popoludnie patrilo autogramiáde Radka Kašpárka, michelinského kuchára a súťaž o vstupenky do jeho reštaurácie Field v Prahe.

 

Nedeľný program sa sústredil na športové a superšportové automobily a zraz členov Porsche Classic Clubu Česká republika.

 

Keďže sa výstava na náplavce konala v centre Prahy, bolo najlepšie ísť mestskou hromadnou dopravou. Parkovisko na mieste vyhradené nebolo, v uliciach sú síce modré zóny, no parkujú tam zväčša miestne a hybridné autá. Tí, čo prišli autom museli pravdepodobne dlho hľadať miesto na parkovanie a nesmela chýbať ani pandemická výbava do auta.

A čo bolo vo vnútri?

Samozrejme veľa zaujímavých áut. Z tých najzaujímavejších áut bolo mozne vidiet McLaren Senna, Ferrari, Bentley ako aj grandiózny Rolls-Royce Phantom. V týchto vozňoch ste si síce sednúť nemohli, ale už len pohľad na ne stal za to.

 

K videniu boli aj nové vozne, cenovo dostupnejšie. Kia, Suzuki a Nissan a nová Lada Niva. Predstavili sa aj policajné autá, Škoda KodiaQ a Land Rover Discovery. Obdivovatelovia karavanov si dokonca mohli na chvíľu vychutnať ich interiér.

 

Vedeli ste, že..

...karavany lákajú veľa ľudí a mnoho z nich cestuje s nimi na dovolenky? Ani pri karavanoch netreba zabúdať na povinnú výbavu.

 

Ak ste tohtoročnú výstavu v Prahe zmeškali, budúci rok by ste si ju určite nemali újsť.

 

Hodnotenie

Výstavy áut v Prahe. Čo ste všetko ste mohli zažiť?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma