Vyrážaš za peniazmi do zahraničia? Tomuto sa vyvaruj

Vyrážaš za peniazmi do zahraničia? Tomuto sa vyvaruj

Poradíme ti ako vycestovať za prácou bezpečne a bez rizika

22.08.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Ponúk práce a brigád stále pribúda, je to hlavne kvôli tomu, že čoraz viac mladých ľudí má záujem rozšíriť si svoje obzory mimo hraníc. Poradíme ti na čo je treba dávať pozor. 

 

Ak máš záujem pracovať v zahraničí, povieme ti čo nezabudnúť a hlavne pričom byť obzvlášť opatrný. To čo môže vyzerať ako klasická ponuka práce v zahraničí, nemusí byť vždy tak. 

 

Prvou podstatnou vecou je zmluva. Nikdy nepodpisuj niečo čomu nerozumieš. V prípade zmluvy ide o to dôležitejší dokument, pretože jej sa budeš držať celý čas svojho pobytu. Pokiaľ je zmluva v cudzom jazyku postaraj sa o to, aby ti to niekto preložil. 

 

Keď budeš mať vyraziť daj o tom hlavne každému vedieť. Najmä svojej rodine a blízkym priateľom. Najlepšie by bolo keby im poskytneš aj svoju presnú adresu ubytovania. 

Predtým ako odídeš, musíš si byť 100% istý, že tvoje doklady sú platné. Prípadne si skontroluj svoje víza a poistku. Taktiež sa odporúča návšteva doktora pred odchodom. Ak sa aj cítiš dobre, nie je to nikdy na škodu. 

 

Do mobilu si stiahni dôležité telefonické linky, ktoré by si mohol kontaktovať v prípade, že sa stane nejaká nehoda alebo podobne. 

 

Vzdelaj sa o krajine najviac ako môžeš. Spoznaj ich kultúru, zvyky a najmä tie najdôležitejšie veci: zdravotníctvo, právo a stravu spolu s pitnou vodou. Pozri si aj najobvyklejší spôsob dopravy. Bude pre teba tak jednoduchšie pohybovať sa po meste.

 

Nezabudni:

Nosiť tie najcennejšie veci (doklady) stále pri sebe

Pokiaľ by si sa necítil bezpečne kontaktuj osobu, ktorá ti prácu vybavila, alebo rodinu a známych

Brigáda alebo práca v zahraničí vie veľmi dopomôcť k rozšíreniu svojich znalostí a skúseností. Nenechaj sa preto odradiť. Prajeme veľa zážitkov!

 

Hodnotenie

Vyrážaš za peniazmi do zahraničia? Tomuto sa vyvaruj
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma