Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba

Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.

17.09.2021 | Leier Baustoffe SK s.r.o. | www.leier.sk

Všimli ste si, že stavba rodinných domov, obzvlášť v satelitných častiach väčších miest, sa značne zjednotila? Že všetky domčeky sú takmer rovnaké? Ak sa vám to páči, tak si ľahko vyberiete z ponuky radovej zástavby, ak však túžite po niečom inom, niečom vlastnom, potrebujete projekt, ktorý zohľadní vaše požiadavky.

 

Ak chcete moderný presvetlený domov, ktorý prepojí interiér s exteriérom, máme pre vás jeden výborný tip. Stavajte z prefabrikovaných prvkov, ku ktorým sa priam pýtajú veľké presklené plochy. Veď kto povedal, že betón je materiál určený len na bytovky? To už dávno neplatí! Betón má v stavebníctve svoje pevné miesto – vďaka vysokej pevnosti v tlaku, trvanlivosti a odolnosti voči chemickým aj teplotným vplyvom. Technológie napredujú a prefabrikáty sa stali plnohodnotnou alternatívou klasicky stavaným domom - v ekonomike prevádzky, úžitkovom komforte aj vnútornej pohode domu. Ich hlavnou výsadou však zostáva rýchlosť výstavby. S dobrým plánovaním to môžete stihnúť len v niekoľkých dňoch či týždňoch.

 

Rýchla a efektívna výstavba

Harmonogram najviac závisí od stavby obvodových stien, priečok a stropov. Prefabrikované steny Leier sa vyhotovujú ako plné stenové panely alebo najviac používané – filigránové steny. Sú zložené z vonkajšej a vnútornej železobetónovej dosky a spojené priestorovou výstužou. Na základe projektovej dokumentácie možno pri výrobe panelov vytvoriť inštalačné otvory a umiestniť rozvody elektrického vedenia či otvory pre plynové a vodovodné potrubia. Hotové steny sa len dovezú na stavenisko, osadia na svoje miesto a priestor medzi nimi sa dobetónuje. Nie je potrebné debnenie ani armovanie a suchý proces nezávisí od poveternostných podmienok. Stavať tak možno aj v zime a mraze. Mokré procesy vyžadujúce schnutie a vyzretie zas úplne odpadajú.

 

Priestranný a moderný interiér

Vďaka užšej stene, v porovnaní s klasickým murovaním, získate s prefabrikátmi aj na úžitkovej ploche interiéru. Hotové dielce zaručujú presnú rovinnosť a hladký takmer bezpórovitý povrch z oboch strán, ktorý je okamžite pripravený na stierkovanie či maľovanie, bez potreby omietania. Priznaný betón a industriálny vzhľad má však tiež svoje čaro. Ľahko sa kombinuje s prírodnými materiálmi ako drevo, oceľ či sklo. Veľké okná v každej časti domu tak krásne presvetlia izby a drevo vytvorí kontrast a zateplí celý interiér.

 

Okrem stenových prvkov, nájdete v ponuke Leier aj flexibilné stropné konštrukcie, schodiskové ramená či balkónové dosky. Skrátka všetko, čo potrebujete pre svoj pevný, priestranný a veľmi súčasný domov.

 

 

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.

Pribylinská 3, 831 04 Bratislava

Tel: 02/44 888 846

www.leier.sk  

leier@leier.sk

 

prefabrikovaný stenový panel Leier
filigránový stropný systém Leier

Hodnotenie

Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma