Zjednoduš si prácu z domu

Zjednoduš si prácu z domu

Pomôže ti systém a chladná hlava

09.03.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Momentálne väčšina obyvateľstva Slovenska stále pracuje výhradne z domu. Pre niekoho ide o raj na zemi, pre iných zase peklo. Väčšina ľudí sa sťažuje na to, že zleniveli, práca sa kopí – nemenné prostredie vytvára každodenný stereotyp, ktorí mnohých nemá čím inšpirovať. Deň má síce iba 24 hodín, ale dá sa to zvládnuť, budeš potrebovať iba niekoľko vecí:

 

Kalendár

Ide o vybavenie, ktoré nemôže chýbať žiadnemu pracujúcemu a študujúcemu človeku chýbať. Máme ho všade, v počítači, v mobile – niekomu však môže viac vyhovovať aj klasický papierový. Každopádne, kalendáre sú dôležité nie len na prehľad dní a menín kamarátov, ale aj na poznačenie dôležitých vecí – či ohľadom školy, práce alebo súkromné záležitosti. Týmto spôsobom ti nič neunikne.

 

Plánovanie

Venuj nejaký ten čas počas dňa plánovaniu vecí. Napríklad, ak vieš, že ťa budúci týždeň bude čakať mnoho úloh, popremýšľaj koľko času tieto veci asi zaberú. Pamätaj: priraď svojim úlohám termín (odkedy – dokedy) a nezabudni si ich poznačiť do svojho kalendára (prípadne do diára, mobilu alebo si ich pripni na chladničku).

 

Priority

Čo je pre teba najdôležitejšie stihnúť? Veci do školy, práce alebo osobné záležitosti? Pre každého je potrebné vedieť, čo bude tá prvá vec, ktorej sa bude venovať. Podstatné je vedieť aj, ako dlho ti bude trvať zvládnuť jednu vec zo svojich priorít, aj podľa toho budeš vedieť, ako naplánovať svoj harmonogram.

 

Časová rezerva

Musíš si uvedomiť, že nie všetky veci pôjdu presne podľa plánu. Preto je dôležité mať svoju časovú rezervu. Vyhneš sa tak stresovým situáciám.

 

Pamätaj, že nie je potrebné pracovať tvrdo, ale múdro. Preto je dôležité si svoje úlohy rozplánovať a postupne ich plniť. Pokiaľ do všetkého pôjdeš s rozvahou a chladnou hlavou, bude sa ti o to viac dariť. Preto si dopraj aj oddych a nezanedbávaj spánok.

Celý článok nájdeš na stránke Brigada.sk.

Hodnotenie

Zjednoduš si prácu z domu
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma