Aké silné a slabé stránky spomenúť pri pracovnom pohovore?

Aké silné a slabé stránky spomenúť pri pracovnom pohovore?

Každý personalista čaká na možnosť spýtať sa na silné a slabé stránky,odpovede kandidátov bývajú totiž často rozpačité.

14.08.2013 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Úlohou každého personalistu je čo najlepšie odhadnúť kandidáta a vybrať tých, ktorí sa pre danú pozíciu hodia najviac. Podrobne skúma ich odpovede, vlastnosti a iné stránky človeka, ktoré sa počas pracovného pohovoru prejavia.

 

Zamestnávatelia aj personálne agentúry berú veľký ohľad na povahu a vlastnosti brigádnikov, ktorých si vyberajú pre svoje činnosti. Práve odpoveď na otázku o silných a slabých stránkach môže byť často veľmi dôležitá. Z vašej odpovede vás vie personalista takmer presne odhadnúť. Na výsledok celého pohovoru a rozhodnutí o prijatí zamestnanca prirodzene vplýva veľa ďalších faktorov.

 

 

Silné stránky brigádnika

 

Opísať svoje silné stránky je pre veľa ľudí jednoduchšie možno už len preto, že niekde započuli, ktoré vlastnosti sa oplatí na pohovore spomenúť. Vymenovať svoje silné stránky, je však len prvá časť otázky. Druhou je vedieť o konkrétnom príklade, prečo danú vlastnosť považujete za silnú stránku. Neuvádzajte ľudské vlastnosti, o ktorých si nie ste istý, že ich skutočne máte a už vôbec nie také, ktoré vám niekto odporučil.

 

Slabé stránky brigádnika

 

Ešte stále veľa ľudí na pracovnom pohovore prekvapí otázka na ich slabé stránky. Odpoveď na túto otázku je veľmi dôležitá, keďže v prípade, že by ste uviedli nejakú slabinu, ktorá je pre pracovnú pozíciu neprípustná, mohli by ste mať problém. Taktiež nie je vhodné uviesť že žiadne slabé stránky nemáte. Každý človek má nejakú slabú stránku, personalista by tak len mohol nadobudnúť pocit, že vaše chyby si neuvedomujete. Nemusíte sa odpovede na túto otázku báť, len sa na ňu vopred pripravte.

 

Ak vás táto téma zaujala a chcete vidieť napríklad konkrétne príklady odpovedí na silné a slabé stránky, prečítajte si kompletný článok o silných a slabých stránkach brigádnika v spravodajstve Brigada.sk.

 

V prípade, že máte ešte nejaké problémy a otázky navštívte poradňu Brigada.sk, kde sa dozviete všetko podstatné o životopise, pracovnom pohovore, odvodoch a pod.

 

Brigada.sk | Brigády na Slovensku a v zahraničí
 

Hodnotenie

Aké silné a slabé stránky spomenúť pri pracovnom pohovore?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma