Ako dosiahnuť úspešný pohovor?

Ako dosiahnuť úspešný pohovor?

V krátkych bodoch ti to vysvetlíme

10.12.2019 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Snažíš sa najviac ako môžeš a stále sa ti nedarí získať prácu, ktorú by si chcel? Pravdepodobne by si potreboval trochu pomôcť. Nič na tom nie je, pohovory sú často veľmi stresujúce, čo potom spôsobuje našu nerozvážnosť.

 

V krátkosti by sme ti s tým trochu pomohli:

 

Prehľadaj web firmy

Ešte predtým ako pošleš životopis s motivačným listom, dobre si prezri na čo sa firma zameriava. Podľa toho si zostav životopis- v krátkych bodoch a hlavne zrozumiteľne. Najpodstatnejšou časťou je to, že vlastne získaš podstatné informácie, ktoré môžeš použiť neskôr priamo v životopise. Čím sú tvoje poznatky o firme konkrétnejšie, tým viac vynikne tvoj záujem o prácu práve u nich.

 

Podanie ruky

Tým sa pohovor začína a končí. Je podstatné dbať naň, keďže je to jeden z prvých kontaktov. Svoj stisk si radšej najprv precvič. Stisk musí byť pevný, nie však moc.

 

Držanie tela

Prirodzene asi nikto z nás nevydrží celý pohovor v strnulej póze. Na pohovore sa hlavne pohodlne usaď, aby ťa to celý pohovor neobťažovalo. Zdrž sa nervóznemu klopkaniu topánok alebo rúk, ohrýzaniu nechtov a hraniu sa s vlasmi.

Gestikulácia je veľmi vítaná, netreba ju však preháňať.

 

Spätná väzba

Pohovor nie je iba o pokladaní otázok a odpovediach. Snaž sa byť o niečo viac kreatívny a aktívne sa do rozhovoru zapájať. Odstrániš tak neželané napätie alebo nervozitu. Mimochodom, je to aj veľké plus pre teba.

 

Čo na seba?

Oblečenie netrápi iba dámy, ale aj pánov. Pracovný pohovor je formálna záležitosť, treba sa tomu prispôsobiť a netreba to preháňať s farbami, šperkami a inými výstrednosťami. Na pohovore sa sústredí na iné veci a nie na oblečenie, mysli na to.

 

Obhájenie prázdneho miesta v životopise

A je to tu. Dlhšie si si nevedel nájsť prácu a teraz nevieš čo do životopisu? Kľudne nechaj voľné miesto a ak sa ťa na to personalista opýta, rozprávaj ako aktívne si svoj čas využíval, ako si skúšal nové veci, porozprávaj o svojich nových projektoch a podobne. Hlavne neostávaj ticho.

Hodnotenie

Ako dosiahnuť úspešný pohovor?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma