Koberce: Aký koberec je vhodný do domu?

Koberce: Aký koberec je vhodný do domu?

Nákup koberca môžeme pokojne prirovnať nákupu auta.

10.12.2019 | Hi Promotion s.r.o. | jutex.sk

 

Nákup koberca môžeme pokojne prirovnať nákupu auta. Ide o veľkú finančnú investíciu, pri ktorej zvažujeme štýl, farby, značku a životnosť. Aj preto by sme v prvom rade mali zvážiť všetky faktory.

 

Koberce podľa materiálov

 

Polyamid - kusové a merané koberce z nylonu sa vyznačujú trvanlivosťou, odolnosťou a nenáročnou údržbou. Vydržia vám aj viac ako desať rokov. Hodia sa do miestnosti s vyššou záťažou, do domácností s deťmi a zvieratkami.

 

Polyester - ide o materiál, ktorý je odolný, mäkký a príjemný na došľap. Je dostupný v širokej škále farieb a vzorov. Na druhej strane je ale náročnejší na údržbu, môže sa stať, že zmení farbu a nie je tak trvácny ako napríklad nylon. Môžete ho nainštalovať napríklad v spálni, pretože sa radí medzi koberce vhodné do miestností s nižšou záťažou.

 

Polypropylén -  atraktívne a pomerne lacné koberce ponúkajú skvelé vlastnosti. Sú odolné voči vyblednutiu a tiež antistatické.

 

Koberec podľa dĺžky vlasu

 

Koberce majú buď krátky, alebo dlhý vlas. Dlhý vlas je náročnejší na údržbu, preto sa hodí do miestností, kde zväčša chodíte bosí a nevodíte si tam návštevy ako napríklad spálňa. Kusový koberec do obývačky by mal mať naopak krátky vlas.

 

Koberec podľa farby

 

K dispozícii máte širokú škálu farieb a dizajnov. Môžete si vybrať jednofarebný kusový koberec, ktorý poľahky doladíte k akejkoľvek podlahovej krytiny ako laminátová podlaha, vinyl či drevená podlaha. K dispozícii máte koberce v zemitých alebo neutrálnych odtieňoch, ale taktiež extravagantnejšie farby.

 

Pokiaľ máte záujem o viacfarebný koberec, na trhu nájdete koberce s abstraktnými vzormi známe vďaka svojim žiarivým farbám, alebo klasické koberce, ktoré zapasujete do rustikálnych interiérov vyznačujúce sa geometrickými vzormi.

 

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, vyberte si koberec, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky z hľadiska údržby, kvality aj estetiky.

 

 

Hodnotenie

Koberce: Aký koberec je vhodný do domu?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma