Ako efektívne šetriť, keď si študent?

Ako efektívne šetriť, keď si študent?

Nauč sa šetriť a so svojimi financiami zaobchádzaj zodpovedne

13.10.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Každému sa dnes zíde niekoľko rád, ako efektívne ušetriť a študenti nie sú výnimkou. Život študenta v novom meste prináša mnoho nových skúseností, zábavy a zážitkov, na druhej strane aj zodpovednosť a samostatnosť.

 

Rodičia ti pravdepodobne posielajú mesačné vreckové, alebo si sa rozhodol, že budeš chodiť na brigádu. Finančná gramotnosť je veľmi dôležitá a počas tohto obdobia si to študenti čoraz viac uvedomujú.  

 

Ak si sa rozhodol zlepšiť svoju finančnú situáciu, alebo chceš zaobchádzať so svojimi peniazmi zodpovednejšie, máme pre teba niekoľko rád.

 

Nakupovanie vecí z druhej ruky 

Existuje množstvo bazárov, kde sa dajú zohnať rozličné veci. Od oblečenia, doplnkov do bytu, kníh, dopravné prostriedky až po elektroniku. Knihy a učebné materiály sú pre študentov asi najdôležitejšie komodity, ak nechceš míňať peniaze v kníhkupectve, prezri internet alebo antikvariáty. 

 

Čoraz populárnejším sa stáva aj swapovanie, čo v preklade znamená vymieňanie. Ľudia sa buď stretnú osobne, alebo si vymieňajú veci online v skupinách či aplikáciách. 

 

Jedlo počas zliav

Nikdy nechoď nakupovať hladný, vtedy toho nakúpiš najviac a pritom to môžu byť úplne hlúposti. Ak chceš ušetriť, je dobré mať pod dohľadom zľavy, aspoň v tých supermarketocha  obchodoch, ktoré sú pri tebe najbližšie a pravidelne do nich chodiš. 

 

Pomôcť ti môže aj nákupný zoznam, avšak musíš sa ho držať po celý čas nakupovania. vyhneš sa tým nákupu zbytočností.

 

Využívaj študetnské jedálne alebo si var sám 

Pre študentov je veľmi nevýhodné vyhadzovať peniaze v reštauráciách alebo vo fast foodoch. Vybrané jedálne sú špeciálne určené pre študentov, jedlo je chutné a suma zaň je veľmi nízka, prečo to nevyužiť? 

 

Kto vie dobre variť a nie je veľkým fanúšikom jedální, môže si jedlo urobiť sám. Presne budeš vedieť, čo jedlo obsahuje a môžeš ho prispôsobiť priamo svojim chutiam. Navariťsi pritom môžeš lacno a na niekoľko dní. 

 

Von si zober iba hotovosť

To, že šetríš nezanemná, že nemôžeš chodiť von. Ísť sa odreagovať do mesta s kamošmi alebo skočiť na kávu môžeš, ale ber so sebou vždy iba hotovosť. Kartu radšej odporúčame nechať doma, aby si zbytočne neminul veľa peňazí. 

 

Využívaj študentské zľavy

Študenti majú špeciálne zľavy a poukážk na rôzne veci, zahŕňa to aj zábavu. V študentských mestách môžeš objaviť rôzne bary a podniky, ktoré študentom ponúkajú špeciálne zľavy na drinky alebo vstupné na party. 

 

Ak ťa nočný život nezaujíma, využívaj svoje zľavy na múzeá, galérie, kiná alebo divadlá, kde taktiež môžeš získať špeciálne ceny a zľavy. 

 

Šetrenie peňazí nezanemná, že celé dni po škole presedíš na internáte. Dôležité je mať vo svojich finaniách poriadok, poznať, koľko peňazí zo svojho vreckového môžeš za mesiac minúť.

Ak ti vreckové nestačí, stále je tu brigáda, ktorá ti prinesie viac peňazí. Okrem toho aj nové pracovné skúsenosti, zručnosti a vedomosti. 

 

Hodnotenie

Ako efektívne šetriť, keď si študent?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma